„Jego imię jest…”, czyli Diecezjalne Dni Młodych w Rzeszowie

Wpisany przez red.

„Jego imię jest…”, czyli Diecezjalne Dni Młodych. Z czym to się je i jak smakuje

Od 17 do 19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie będą się odbywać Diecezjalne Dni Młodych pod hasłem „Jego imię jest…”. DDM to spotkanie dla ludzi, którzy czują Kościół oraz dla tych, którzy chcieliby poczuć go bardziej. Jeśli nie jesteś w żadnej wspólnocie, jest to również spotkanie dla Ciebie. Jest to już 3. edycja DDM, poprzednie spotkania były organizowane w Cmolasie. W tym roku czeka nas wiele dobrego.

Startujemy w czwartek o godzinie 18:00.  Tego dnia odbędzie się Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi zespół Wniebodźwięki. Piątek to dzień wypełniony katechezami, medytacją, spotkaniem z drugim człowiekiem, czyli czas poświęcony na ubogacanie własnej młodości, a wieczorem na scenie pojawi się zespół T.Love. W sobotę o 9:00 będziemy mieli okazje spotkać się z liderem zespołu T.Love – Muńkiem Staszczykiem, a czas przedpołudniowy zostanie poświęcony na nabożeństwo pokutne i spowiedź.

Lądujemy wspólną Eucharystią pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Bp Jana Wątroby o godzinie 12:00, po niej nastąpi Agapa.  W tym roku stawiamy przed młodymi wyzwanie, które pierwszy raz pojawiło się w homilii podczas Eucharystii w niedzielę palmową. Zadaniem każdego, kto wybiera się na spotkanie młodych jest przyswojenie tekstu Magnificat – „Wielbi dusza moja Pana…”.

W spotkaniu może wziąć udział każdy młody człowiek od 15. roku życia! Każdy niepełnoletni musi mieć pełnoletniego opiekuna, który zostanie wskazany imiennie w zgodzie podpisanej przez rodziców (wzór do pobrania ze strony www.zbuta.rzeszow.pl).
Poza tym nie stawiamy granic młodości !

Informacje szczegółowe i wszystkie materiały są dostępne na stronie www.zbuta.rzeszow.pl.

PLAN SPOTKANIA

Czwartek – 17.08

od 16.00 – zakwaterowanie

18.00 – zawiązanie wspólnoty

19.00 – kolacja

20.00 – „Uwielbiaj duszo” – modlitwa z zespołem W niebo dźwięki

22.00 – adoracja (katedra)

23.30 – cisza nocna

Piątek – 18.08

Od 7. 00 – pobudka i śniadanie we własnym zakresie

8.00 – Jutrznia

9.00 –  „Jego Imię jest…” – katecheza (ks. Grzegorz Ząbek)

9.45 – „dusza moja Pana” – medytacja Słowa (45 minut Pana)

10.45  – „On przejawia moc” – spotkania w grupach

11.45 – podsumowanie i świadectwo

12.30 – warsztaty muzyczne

13.30 – obiad

14.45 – warsztaty muzyczne c.d.

16.00 – Eucharystia

17.30 – kolacja

20.00 – koncert zespołu T.LOVE

23.00 – cisza nocna