Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Święto Przemienienia Pańskiego, 06.08.2017 r.

Wpisany przez red.

1. W piątek, 4 sierpnia, wyruszyła 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki o godz.: 7.30, 12.30, 15.30 i 20.00, zaś o godz. 20.30 będzie transmisja nabożeństwa różańcowego i Apelu z kościoła Św. Krzyża. Na stronie internetowej radia VIA (www.radiovia.com.pl) będzie można w specjalnej zakładce znaleźć zdjęcia z trasy pielgrzymki oraz wszystkie relacje antenowe. Zakończenie pielgrzymki w niedzielę, 13 sierpnia, Mszą św. o godz. 11.30.

2. Informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia br. w Rzeszowie przy katedrze, w Parku Papieskim. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Dożynki ogólnopolskie odbędą się na Jasnej Górze w dniach 2-3 września br. Szczegóły na plakacie.

3. Zapraszamy na konferencję dla mężczyzn „Przemienieni 2”, którą poprowadzi Michał Piekara, w niedzielę, 6 sierpnia 2017 r., o godz. 20.00 u OO. Pijarów w Rzeszowie, przy ul. Lwowskiej 125. Szczegóły na stronie:www.meskagrupa.pl

4. Prosimy o zachęcenie młodzieży do wzięcia udziału w „Dniach Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 17 sierpnia o godz. 18.00 przy katedrze rzeszowskiej (Park Papieski). Zakończenie 19 sierpnia Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zaproszeni są wszyscy młodzi biorący udział w rekolekcjach wakacyjnych, Światowych Dniach Młodzieży, Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz wszyscy chętni. Szczegóły na plakacie i ulotkach oraz na stronie http://zbuta.rzeszow.pl/.

5. Zapraszamy na rekolekcje kapłańskie w WSD w Rzeszowie 23-26 sierpnia (od kolacji we środę do obiadu w sobotę). Prowadzący: o. Albert Oksiędzki OSPE. Zgłoszenia na furcie WSD w Rzeszowie.

6. Kongregacje katechetyczne odbędą się dla kapłanów: 30 sierpnia (środa) o godz. 13.30 DD „Tabor” oraz 31 sierpnia (czwartek) o godz. 13.30 w Jaśle – Farze. Spotkanie dla sióstr zakonnych i katechetów świeckich: 30 sierpnia (środa) o godz. 13.30 w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a.

7. Kino „Zorza” zaprasza na film „Fatima, ostatnia tajemnica” w dniach 12-18 sierpnia (przedpremiera). W pozostałych kinach od 18 sierpnia. „Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.” (z zapowiedzi filmu).