Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XX Niedzielę Zwykłą, 20.08.2017 r.

Wpisany przez red.

1. W środę, 23 sierpnia wspomnienie bł. Władysława Findysza, KM. O godz. 11.00 – uroczysta Msza św. w Nowym Żmigrodzie, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Zapraszamy do udziału.

2. Zapraszamy na rekolekcje kapłańskie w WSD w Rzeszowie w dniach 23-26 sierpnia (od kolacji we środę do obiadu w sobotę). Prowadzący: o. Albert Oksiędzki OSPE. Zgłoszenia na furcie WSD w Rzeszowie.

3. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia w Rzeszowie przy katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.

4. Parafia Dobrzechów zaprasza na Dobrzechowskie Dni Uwielbienia – Odpust ku czci Matki Bożej Dobrzechowskiej – Matki Pocieszenia w niedzielę 27 sierpnia. O godz. 11.00 uroczysta suma, o godz. 17.00 koncert w plenerze. Szczegóły na plakacie.

5. We wtorek, 29 sierpnia odbędzie się X Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 17.30, wyjście sprzed kościoła o godz. 18.30, następnie przejście ul. 3-Maja i Kościuszki na Rzeszowski Rynek. Zapraszamy do udziału.

6. Kongregacje katechetyczne odbędą się dla kapłanów: 30 sierpnia (środa) o godz. 13.30 w Rzeszowie DD „Tabor” oraz 31 sierpnia (czwartek) o godz. 13.30 w Jaśle – Farze. Spotkanie dla sióstr zakonnych i katechetów świeckich: 30 sierpnia (środa) o godz. 13.30 w Instytucie, Rzeszów, ul. Witolda 11a.

7. Ruch Światło-Życie wraz z gałęzią rodzinną Domowego Kościoła pragnie dziękować Bogu za dar rekolekcji wakacyjnych a także rozpocząć nowy rok pracy i formacji. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny z całej diecezji do katedry rzeszowskiej 2 września na godzinę 10.00, aby słuchać świadectw rekolekcyjnych, uczestniczyć w Eucharystii a potem we wspólnej Agapie przy posiłku i zabawach integracyjnych. Zakończenie o godzinie 14.30.

8. Fundacja im. Rodziny Ulmów „SOAR” zaprasza do wzięcia udziału w koncercie dnia 3 września br. o godz. 19.00 na stadionie w Kolbuszowej w ramach II edycji Festiwalu Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych”. W tym roku głównym wykonawcą będzie Piotr Rubik wraz z chórem i orkiestrą symfoniczną. Wystąpi również chór Soul z Sanoka i skrzypaczka Magdalena Kołcz. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy tylko zorganizować dojazd na własny koszt. Dla grup zorganizowanych jest do dyspozycji 3 500 miejsc siedzących, dlatego należy niezwłocznie zgłosić i potwierdzić liczbę osób chętnych do wzięcia udziału w koncercie. Należy potwierdzić udział na adres: p. Ewa Kopeć, tel. 695 – 728 – 454, ewa.kopec@opoczta.pl

9. W poniedziałek, 11 września br., Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zaprasza na spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: Mszy Świętej w TV Trwam i Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych. W programie: 17.30 – Program słowno – muzyczny, 18.00 – Modlitwa Anioł Pański, 18.20 – Msza Święta, 21.30 – 23.35 – Rozmowy niedokończone. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału w tym wydarzeniu.