10 rocznica koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej w Skalniku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

9 września br. w parafii Skalnik miała miejsce uroczystość związana z jubileuszem 10-lecia koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Królowej Gór. Do tego wydarzenia wierni parafii przygotowywali się przez Misje Święte, które prowadził ks. Władysław Pasiut MS.

Uroczystą sumę pontyfikalną odprawił ks. bp Edward Białogłowski, który w homilii ukazał znaczenie Maryi w życiu każdego człowieka. Świętość zdobywa się w ramionach Maryi, czego przykładem jest przywołany w kazaniu bł. ks. Władysław Findysz.

Po mszy św. przed Najświętszym Sakramentem ks. biskup wraz kapłanami zawierzył całą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Liturgię Mszy św. uświetnił śpiewem parafialny chór męski oraz schola.

W uroczystościach udział wzięli liczni pielgrzymi oraz władze lokalne i powiatowe, władze wojewódzkie – v-ce marszałek województwa M. Kurowska oraz parlamentarzyści senator A. Zając i poseł B. Rzońca.

Ks. Jacek Nasiadka