“Autostrada do nieba” przy Krzyżu Trzeciego Tysiąclecia

Wpisany przez red.

„AUTOSTRADA DO NIEBA” – przy Krzyżu Trzeciego Tysiąclecia w Ropczycach

Dzisiejszy człowiek ma coraz szybsze pojazdy, a tym samym żyje szybko. Aby szczęśliwie i bezpiecznie dotrzeć do celu podróży, zaleca się, pędząc na „AUTOSTRADZIE ŻYCIA” , zjechać z niej na krótki postój i zregenerować siły fizyczne i duchowe.

Przy Krzyżu Trzeciego Tysiąclecia w Ropczycach (Borki Chechelskie) została przygotowana autostrada, która prowadzi do nieba. Stąd odcinek drogi w kształcie kielicha o długości 40 metrów (wyraża to czas 40 dniowego postu Pana Jezusa) – od bramy wjazdowej do Krzyża jest nazwany „autostradą do nieba”.

Psalmista Pański stawia pytanie: „Czym się Panu odpłacę, za wszystko co mi wyświadczył?”  I odpowiada: „Podniosę Kielich zbawienia i wezwę Imienia Pana”. Aby „Podnieść ten Kielich”  wpisane zostają w nim dwie modlitwy:

• Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Cząstka Różańca – „Tajemnice Światła”

Nie posiadając fizycznie różańca, te modlitwy zostały zaprojektowane w oparciu o elementy drogowe zwane „kocie oczka” (zastępują one koraliki różańca), które poprzez odbite światło – zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych czynią podróż bezpieczną.  Poszczególne dziesiątki różańca, są jakby parkingami, które dodają mocy  do bezpiecznego przebycia autostrady.

Chcemy przy Krzyżu: „Wezwać Imienia Pana” – autostrada ta zostanie poświęcona na Mszy św. w  niedzielę  17.09.2017 r. o godz. 11.30.

Więcej informacji:  www.krzyzropczyce.pl

Opiekun Krzyża III Tysiąclecia