Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXIII Niedzielę Zwykłą, 10.09.2017 r.

Wpisany przez red.

1. W dniach 7-12 września przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej „Moje Niepokalane Serce zwycięży”. Zakończenie uroczystości we wtorek, 12 września – Mszą św. o godz. 18.00, na którą zapraszamy służby mundurowe, władze, rodziny i parafie Rzeszowa – przewodniczy abp Marek Jędraszewski z Krakowa. Po Mszy św. zapraszamy na koncert.

2. Serdecznie zapraszamy siostry zakonne, by w ramach wrześniowego spotkania formacyjnego, wzięły udział w uroczystościach odpustowych ku czci Pani Rzeszowa, u OO. Bernardynów, we wtorek 12 września br. o godz. 18.00.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa i okolic odbędzie się 11 września 2017 r. od godz. 17.00 w “Ogrodach bernardyńskich” przy sanktuarium MB Rzeszowskiej. Księży, którzy przybędą na spotkanie kandydatów do bierzmowania prosimy o pozostanie razem z młodzieżą na czas Eucharystii ze względów porządkowych. Dla kandydatów z południowej części diecezji spotkanie będzie miało miejsce w sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu 15 września o godz. 16.30. Na spotkanie są zaproszeni także młodzi z duszpasterstw młodzieżowych. W programie obu spotkań: świadectwo, Eucharystia i występ “Arkadio”. Zakończenie ok. godz. 20.00.

4. W dniach 10-16 września przeżywać będziemy VII Tydzień Wychowania w Polsce, „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Zachęcamy do inicjatyw duszpasterskich.

5. W sobotę, 16 września, Pielgrzymka Czytelników i Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Rozpoczęcie w bazylice o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału.

6. W niedzielę, 17 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji bardzo prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”. Zebrane pieniądze prosimy wpłacić na konto Katolickiego Radia „VIA”: Bank Spółdzielczy w Lubeni: 89 9161 0001 0004 5623 2000 0010 (ewentualnie w kasie Kurii, czy sekretariacie radia).

7. Diecezjalny Opiekun Apostolatu Margaretka zaprasza na I Diecezjalne Rekolekcje Apostolatu Margaretka w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny w Porębach Dymarskich w dniach 22-24 września 2017 r. (rozpoczęcie w piątek, 22 września, o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę, 24 września, o godz. 14.00, koszt (pobyt i wyżywienie): 80 zł)

8. Zapraszamy na II Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę, 14 października 2017 r. W programie: 9.00 – Przywitanie pielgrzymów, wprowadzenie, 9.30 – nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, 11.30 – konferencja, 12.00 -Eucharystia pod przewodnictwem JE Kard. Stanisława Dziwisza, 13.30 – czas wolny, 15.00 – Godzina Miłosierdzia. Wyjazd autobusem spod rzeszowskiej katedry w sobotę (14 października) o godz.7.00, powrót o godz. 18.00, koszt: 30zł. Zapisy i dodatkowe informacje: ks. Grzegorz Siciak – tel. 660 010 903, (17) 283 71 54, Halina Mokrzycka – tel. 881 012 759.

9. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przesyła plakaty promujące XXXIII Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września. Zachęcamy Czcigodnych Duszpasterzy do rozpropagowania informacji oraz zorganizowania wyjazdu wiernych. Zgodnie z wieloletnią tradycją zachęcamy również, by w niedzielę 24 września na każdej Mszy św. dokonać odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w duchowej jedności z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze.
10. Trwa nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Gorąco prosimy Czcigodnych Duszpasterzy o zwrócenie się z propozycją Studium do wszystkich osób mogących zainteresować się formacją w tej dziedzinie, a szczególnie takich, które nadają się do podjęcia posługi doradców życia rodzinnego. Załączamy plakat ze szczegółowymi informacjami o Studium. Prosimy o jego wywieszenie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rodzina.rzeszow.pl

11. Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI w dniach 29.09-1.10.2017 r. organizuje w DD Tabor Rekolekcje z kursem tańca dla małżeństw sakramentalnych. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Szczegóły na www.sne.rzeszow.pl.

12. Ochotnicza Straż Pożarna w Hucisku gm. Głogów Młp., serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi podczas XVII ambulansowej zbiórki krwi, zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Zbiórka odbędzie się 10 września w godz. od 10.00 do 14.00 w Hucisku k. Głogowa przy Domu Ludowym. Podczas zbiórki krwi przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

13. Prosimy o zachęcenie osób, które ukończyły 50 rok życia lub aktywność zawodową, do zapisywania się na Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej. Do parafii Rzeszowa oraz okolic rozesłano ulotki informujące o naborze do tego Uniwersytetu. Prosimy o życzliwe, kilkukrotne, poinformowania parafian o zaletach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej i zachęcenie ich do zapisywania się na kolejny rok akademicki. W związku z błędną datą dotyczącą czasu naboru i daty Inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej jaką zawierają poprzednio rozesłane ulotki, prosimy Księży Proboszczów o ich zniszczenie i rozdanie wiernym nowych ulotek dostarczonych przez kurierów. (Bardzo przepraszam za zamieszanie. Ks. M. Dzik).

14. Celem rozeznania, gdzie w parafiach funkcjonują grupy biblijne i nawiązania z nimi współpracy, przesyłamy ankietę opracowaną przez ks. dr. Marka Dzika, odpowiedzialnego za Dzieło Biblijne w Diecezji. Prosimy o jej wypełnienie i przesłanie do końca września na wskazany w ankiecie adres.