Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXVI Niedzielę Zwykłą, 01.10.2017 r.

Wpisany przez red.

1.Przesyłamy list Episkopatu Polski zapowiadający Dzień Papieski, który będziemy obchodzić w niedzielę, 8 października. List należy odczytać na wszystkich Mszach św. w niedzielę, 1 października.

2. Rada Ruchów i Stowarzyszeń zaprasza na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 1 października 2017 r. Przewodniczył jej będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Początek o godzinie 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, następnie przejście ulicami Rzeszowa do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny Róże Różańcowe.

3. W sobotę, 7 października 2017 w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna: „Różaniec do granic”. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl. Prosimy o zachęcenie parafian do udziału w tym wydarzeniu, ewentualne zorganizowanie w parafii o godz. 14.00 różańca, a także poinformowanie o transmisji telewizyjnej tej modlitwy (TVP Info i TRWAM).

4. Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie zaprasza w sobotę, 7 października róże różańcowe Rzeszowa i okolic na uroczystość odpustową Matki Bożej Różańcowej. W programie: godz. 10.15 – różaniec w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie, o godz. 11.00 – Msza św.

5. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana Odział Okręgowy w Rzeszowie oraz Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej i Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie zapraszają w sobotę, 7 października br. na konferencję „Etyka w życiu publicznym gwarantem ładu społecznego”. W programie: godz. 10.00 – Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie –Słocinie; godz. 11.30 – Konferencja w Instytucie, ul. Witolda 11a. Wykład główny wygłosi ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz z KUL-u.

6. W niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Główne uroczystości odbędą się w Rzeszowie w Parku Papieskim. Od godz. 11.30 wioska papieska, o godz. 15.00 Msza św. w katedrze rzeszowskiej, po Mszy św. koncert Pueri Cantores i koncert Mietka Szcześniaka. Zapraszamy.

7. W piątek, 13 października br., przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda. Prosimy o modlitwę w Jego intencji w czasie Mszy św. w piątek i niedzielę. Księży, którzy pragną osobiście złożyć życzenia Solenizantowi, zapraszamy do Kurii we wtorek 10 października, na godz. 19.30.

8. Zapraszamy serdecznie na uroczystość Zawierzenia Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej, która odbędzie się w środę 11 października 2017 r. w bazylice OO. Bernardynów, ul. Sokoła 8 o godz. 18.30. W programie: Msza święta o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Akademickim, zawierzenie Matce Bożej i agapa.

9. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na przedpremierową projekcję filmu „Dwie korony”, opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Szczegóły na stronie www.kinozorza.pl oraz pod tel. 17 853 26 37.

10. W związku ze świętem św. Łukasza, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 22 października 2017 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia. W programie; poświęcenie obrazu pt. „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia” oraz relikwiarza przygotowanego w formie krzyża na Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – duszpasterza i kapelana służby zdrowia, Msza św., której będzie przewodniczył Biskup Kazimierz Górny, po Mszy, w Domu Strażaka w Mrowli Recital wokalno-instrumentalny pt. „Dziękujemy”. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl