Młodzież u Matki Bożej Rzeszowskiej

11 września 2017 r. w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie została odprawiona Msza św. z udziałem młodzieży. W Eucharystii uczestniczyli kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania z Rzeszowa i okolic. Msza św. była częścią uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.

Mszy św. dla młodzieży przewodniczył bp Edward Białogłowski. W koncelebrze uczestniczyło dziewięciu kapłanów, m.in. ks. Jerzy Buczek – kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, ks. Jan Szczupak – wikariusz biskupi ds. społecznych, ks. Rafał Flak – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii, ks. Marek Winiarski – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii, ks. Krzysztof Golas – diecezjalny duszpasterz młodzieży i o. Rafał Klimas OFM – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Około dwudziestu księży było obecnych w Ogrodach Bernardyńskich razem z młodzieżą.

Homilię wygłosił bp Edward Białogowski. Kaznodzieja nawiązał do objawienia Matki Bożej Jakubowi Ado z Rzeszowa w 1513 r., do objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz do Ewangelii mówiącej o uzdrowieniu człowieka, który miał uschłą prawą rękę. Biskup Białogłowski zauważył, że i dzisiaj Jezus Chrystus chce uzdrawiać nasze ręce, aby, m.in. czyniły znak krzyża, uderzały się pokornie w piersi, otwierały Pismo św., chętnie sięgały po różaniec i wyciągały się w geście pojednania i zgody.

Podobnie jak przed Mszą św., również po jej zakończeniu zebrani wysłuchali świadectwa hip-hopowego wykonawcy Arkadio.

Podobne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z południowej części diecezji rzeszowskiej odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w piątek, 15 września. (tn)

Zdjęcia: tn