Newsy

Msza Święta POSŁANIA

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

5 września br. o godz.18- tej już po raz 5-ty wszystkie grupy apostolskie parafii św. Jadwigi w Gorlicach uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej, by wypraszać Boże błogosławieństwo w rozpoczynającym się kolejnym roku duszpastersko – formacyjnym. Koncelebrze Mszy św. sprawujących przez 4 kapłanów przewodniczył nowy senior wikariuszy- ks. Marcin Jaracz. Kazanie głosił proboszcz- ks. Jerzy Gondek. Nawiązując do Ewangelii porównał osoby zaangażowane w różnych grupach apostolskich do „zaczynu”, winniśmy swoim świadectwem życia, zaangażowaniem w życie wspólnoty „Iść i głosić”. Prosił, by uczestnicząc w tej Eucharystii Panu Bogu powierzać wszystkie dzieła, które będziemy podejmować w tym roku duszpasterskim, szczególną modlitwą za przyczyną Matki Bożej w 100- lecie Jej Objawień w Fatimie obejmujemy misje parafialne, które przeżywać będziemy w dniach 23 września – 1 października.
Każda twórcza troska dobrego pasterza płynie z miłości i taką jest MOST MODLITEWNY, o który prosił w kazaniu ks. Proboszcz. Od dzisiejszego dnia, członkowie grup codziennie, aż do zakończenia misji podejmą się odmówienia 1- dziesiątki Różańca św. Harmonogram uczestnictwa w tym modlitewnym dziele otrzymał każdy uczestnik Mszy św.- trwajmy w tym modlitewnym szturmie również przez miesiąc październik – prosił Pasterz parafii, nie tylko członków grup, ale wszystkich parafian. Sprawa Misji Parafialnych, to ogromne dzieło odnowy duchowej, wzrastania w wierze wspólnoty, ale i każdego osobiście. Włączajmy się w przygotowanie tego dzieła. Kolejną okazją do włączenia się w dzieło Misji Świętych będzie pomoc w roznoszeniu folderów z programem i zaproszeniem do wzięcia w nich udziału. Ks. Proboszcz z troską, ale i z mocą podkreślał, by dzieło Misji i ich duchowych owoców, dzieło pracy w grupach polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej i patronki parafii św. Jadwigi Królowej.
Na zakończenie Mszy Świętej ks. Jerzy poświęcił obrazki z wizerunkiem M.B. Fatimskiej oraz Koronki Różańca. Dewocjonalia te otrzymał każdy uczestnik Mszy. Ks. Marcin przed błogosławieństwem poprowadził wspólnie z wiernymi modlitwę umieszczoną na awersie obrazka- AKT POŚWIĘCENIA SIĘ RODZINY SERCU MARYI oraz 1 dziesiątek Różańca.
W tym dniu obchodziliśmy wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, która podpowiada nam; „włóżcie wasze ręce w dłonie Maryi i dajcie się Jej prowadzić do Chrystusa”- z Boga jest przeogromna moc, a nie z nas, odczytujmy Jego Wolę i bądźmy „światłem dla świata”.
Maria Ignar