Inne kalendaria Newsy

Różaniec do granic

Wpisany przez red.

7 października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta wielka modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która odbyła się na Jasnej Górze.

“Różaniec do granic” to wielkie wydarzenie religijne, które będzie przeżywane w dwóch etapach. W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzą się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski. Tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu.

Potem udadzą się na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”, gdzie o  godz. 14.00 odbędzie się modlitwa różańcowa za Polskę i za świat, za  polskie rodziny i o pokój w naszym kraju i na całym świecie.

W naszej diecezji taka modlitwa odbędzie się w wyznaczonych kościołach stacyjnych: Polany, Krempna, Gładyszów, Zdynia.  Koordynatorami tego projektu zostali wyznaczeni ks. dziekan Stanisław Ruszel. Gorlice – Fara oraz ks. mgr Dominik Leniart, wikariusz parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

Szczegóły na stronie:

http://rozaniecdogranic.pl/start

Zob. https://ekai.pl/rozaniec-do-granic-w-319-kosciolach-i-22-diecezjach/