Newsy

Spotkanie popielgrzymkowe grupy błogosławionej Karoliny

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Dnia 10 września, w salce teatralnej przy Kościele św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, odbyło się oficjalne spotkanie popielgrzymkowe grupy bł. Karoliny, która pielgrzymowała w tegorocznej, jubileuszowej 40 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia.

Spotkanie to zostało poprzedzone Mszą Świętą w intencji wszystkich pątników, którą celebrował przewodnik grupy – ks. Tomasz Mytych wraz z ks. Proboszczem parafii św. Jadwigi Jerzym Gondkiem. Na poczęstunek zostały zaproszone nie tylko osoby wędrujące w Karolinie w tym roku, ale także pielgrzymi lat ubiegłych oraz (miejmy nadzieję) przyszli pielgrzymi.

Spotkanie w salce pełne było nie tylko pysznych kiełbasek i ciast, ale także uśmiechów oraz wspomnień przekazywanych w rozmowach, które wspólnie odbyliśmy. Najważniejszym punktem spotkania była prezentacja przygotowana przez ks. Michała Liputa. Każde nowe zdjęcie, zabawny komentarz, wspomnienie, wszystko stało się przyczyną rodzinnej atmosfery, która zapanowała pośród nas. Wspólnie zjedliśmy tort przygotowany specjalnie na tę okazję i śpiewaliśmy piosenki z pielgrzymkowego szlaku.
Trudno było się rozsta
, ale z nadzieją na przyszłe spotkania, pielgrzymki i uśmiechami na twarzy wróciliśmy do zwykłej… Po pielgrzymce chyba już nie tak „zwykłej” rzeczywistości.

Z pozdrowieniami dla obecnych i nieobecnych na spotkaniu
Natalia i Agata Kusz