Szkolne Koła Caritas z Rzeszowa na Ogólnopolskim Spotkaniu w Łodzi

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

9 i 10 września 2017 roku w Łodzi odbył się Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas. Uczestniczyła w nim również delegacja nauczycieli i uczniów należących do Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., podczas której homilię wygłosił wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – ks. Piotr Potyrała. Obsługę liturgiczną również przygotowali rzeszowscy wolontariusze Caritas.

Po Mszy św. została przeprowadzona gra miejska, poświęcona życiu i przesłaniu św. Faustyny Kowalskiej – patronki Łodzi. Wśród zwycięzców – znaleźli się także członkowie SKC z Rzeszowa. Kolejnym punktem programu było spotkanie w hali „Expo”, podczas którego Zespół „Mocni w Duchu” poprowadził wieczór uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę – wolontariusze spotkali się na Placu Wolności, wysłuchując świadectw z zagranicznej działalności, a następnie odbył się przemarsz do Archikatedry Łódzkiej. Na zakończenie Zjazdu odprawiona została Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Ireneusza Pękalskiego. Homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.

ks. Piotr Potyrała
wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej