Inne kalendaria Newsy

Wrześniowe uroczystości odpustowe w Tarnowcu

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Tarnowiecka Pani, Tyś naszą Królową,
Prowadź nas do Syna zawsze prostą drogą.
Twoimi śladami chcemy iść do Niego,
A Ty spraw, by kiedyś otworzył nam niebo!

Jak co roku, w drugą niedzielę września w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu odbędzie się główny Odpust Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Tegoroczne uroczystości odpustowe potrwają cztery dni i rozpoczną się w piątek 7 września. Połączone zostaną z dożynkami sanktuaryjnymi i wojewódzkim zjazdem Sołtysów.

Program wrześniowych uroczystości obejmuje m.in. Mszę św. dla chorych, cierpiących, samotnych, parafialnych oddziałów Caritas, a także pracowników Służby Zdrowia. Mszę św., w intencji zmarłych z prośbą o dar życia wiecznego, Mszę św., z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała.

Kulminacyjnym punktem odpustu będzie uroczysta suma pontyfikalna o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Infułata Wiesława Szurka, wikariusza biskupiego ds. formacji kapłańskiej.

Szczegółowy program uroczystości dostępny na plakacie

Natalia Janowiec