Dla Maryi – Różaniec; Dla Maryi – Korona

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

„Odmawiajmy wytrwale Różaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który dla nas się narodził, umarł i zmartwychwstał”. (św. Jan Paweł II)

Odpowiadając na apel Matki Bożej z Fatimy, zachęceni dodatkowo prośbą papieża św. Jana Pawła II, dla którego różaniec był ulubioną modlitwą – uczniowie zanim zaczęli modlić się na różańcu sami postanowili wykonać różańce biorąc udział w szkolno – parafialnym konkursie „Dla Maryi – Różaniec” zorganizowanym przez Panią Edytę Koszyk. 68 uczniów z NSP Wrocanka, NSP Roztoki, NSP Umieszcz i SP Tarnowiec wykonało 60 różańców m.in. z kasztanów, szyszek, dzikiej róży, grochu, marchewki, rodzynek, zakrętek, koralików, filcu…

Różańce zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-III SP i IV-VI SP. W młodszych klasach czołowe miejsca zajęli uczniowie: I – Róża Soboń, II – Wiktoria Wyderka, Aleksandra Domaradzka, Wiktoria Śmietana, III – Martyna Olbrot. Wyróżnienia otrzymali m.in.: Daria Utylska, Milena Kaczorowska, Maja Leśniak, Maciej Sorys, Piotr Wyderka, Adam Kardaś, Julia Wiśniowska, Andrzej Jarecki, Julia Pawłowska, Karolina Bielecka. W klasach IV-VI SP miejsca zajęli: I –Antoni Pac, II – Filip Sajdak, Klaudia Jasińska, III – Sabina Polak, Jakub Wietecha. Wyróżnienia otrzymali m.in.: Szymon Smalarz, Dominik Wąsik, Julia Kłosowicz, Klaudiusz Stój, Małgorzata Dłuska, Julita Lelko, Klaudia Bonar, Zuzanna Świątek.

Chętni uczniowie klas IV-VII SP wykonali także prace plastyczne na konkurs „Dla Maryi – Korony”, upamiętniające 300- lecie koronacji obrazu Czarnej Madonny na Jasnej Górze. Miejsca zajęli: I – Magdalena Olbrot, II- Szymon Lepucki, III – Julia Lorenc, IV- Karol Sajdak, V- Martyna Muszyńska.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Tarnowiec, Proboszcza parafii – ks. Jerzego Uchmana, ks. Grzegorza Wolana i ks. Mariusza Fijałkiewicza. Prace konkursowe można zobaczyć w kościele w Tarnowcu, gdzie nie tylko zdobią i zachwycają pomysłowością, ale także „wołają” o modlitwę różańcową.

Edyta Koszyk