Jasielska Krucjata Różańcowa

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

“Na próżno staramy się powstrzymać upadek cywilizacji, jeśli nie sprowadzimy do podstaw Ewangelii rodziny, fundamentu i zasady społeczeństwa. Oświadczamy, że najskuteczniejszym sposobem urzeczywistnienia tego celu jest modlitwa różańcowa w rodzinie”. Papież Pius XII

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę po raz kolejny przeszła ulicami Jasła. Wierni zgromadzili się przed jasielską Farą, by wspólnie modlić się w intencji narodu polskiego i życia poczętego.
Krucjatę rozpoczęto Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele Farnym, którą poprowadził ks. proboszcz Zbigniew Irzyk. Następnie wszyscy zebrani w modlitewnym marszu udali się w stronę kościoła Ojców Franciszkanów. Przemarsz ubogacały ewangeliczne rozważania przygotowane przez członków Akcji Katolickiej.

W modlitwie różańcowej wzięło udział kilkadziesiąt osób w tym przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich oraz miasta Jasła. Podobnie jak w latach ubiegłych Jasielska Krucjata Różańcowa za Ojczyznę była odpowiedzią na doświadczane przez nas zagrożenia, przed którymi staje współczesna Polska.

Fot. N.J
Natalia Janowiec