Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXVII Niedzielę Zwykłą, 8.10.2017 r.

Wpisany przez red.

1. Organizatorzy RÓŻAŃCA DO GRANIC w naszej diecezji, w sobotę, 7 października, proszą Księży Proboszczów, aby z parafii, w których organizowany jest wyjazd w miarę możliwości zabrać ze sobą tubę (nagłośnienie) w celu usprawnienia udziału w modlitwie. Prosimy również, by uczestnikom modlitwy przypomnieć, aby zabrali ze sobą: jedzenie na cały dzień oraz dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport.), ponieważ będziemy w strefie nadgranicznej.

2. W niedzielę, 8 października przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Główne uroczystości odbędą się w Rzeszowie w Parku Papieskim. Od godz. 12.00 wioska papieska, o godz. 15.00 Msza św. w katedrze rzeszowskiej, po Mszy św. koncert Pueri Cantores i koncert Mietka Szcześniaka. W tym dniu także odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz papieski. W Kurii czynne będzie Biuro Dnia Papieskiego. Prosimy, by do godz. 20.30 telefonicznie poinformować Biuro o zebranej kwocie (tel. 17 – 852 44 19 lub 602 667 694).

3. W poniedziałek, 9 października zapraszamy Siostry Zakonne na spotkanie formacyjne: o godz. 9.00 u OO. Bernardynów w Rzeszowie, o 15.00 przy jasielskiej Farze. Mszy św. w Rzeszowie będzie przewodniczył biskup Edward Białogłowski.

4. Zapraszamy serdecznie na uroczystość Zawierzenia Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej, która odbędzie się w środę, 11 października 2017 r. w bazylice OO. Bernardynów, ul. Sokoła 8 o godz. 18.30. W programie: Msza święta o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Akademickim, zawierzenie Matce Bożej i agapa.

5. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na przedpremierową projekcję filmu „Dwie korony”, opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Szczegóły na stronie www.kinozorza.pl oraz pod tel. 17 853 26 37.

6. W piątek, 13 października br., przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda. Prosimy o modlitwę w Jego intencji w czasie Mszy św. w piątek i niedzielę. Księży, którzy pragną osobiście złożyć życzenia Solenizantowi, zapraszamy do Kurii we wtorek, 10 października, na godz. 19.30.

7. W sobotę 14 października Porozumienie Podkarpackich Organizacji Chrześcijańskich, Narodowych i Patriotycznych zaprasza na manifestację w obronie chrześcijaństwa
i suwerenności Polski. W programie: godz. 12.00 Msza św. w kościele św. Krzyża, po Mszy św. przemarsz ulicami: 3 Maja, Kościuszki, Słowackiego, Szopena pod pomnik Pamięci Żołnierzy AK, tam wystąpienia i przyjęcie apelu. Przesyłamy plakat do zawieszenia w gablotce i prosimy o poinformowanie wiernych o tej manifestacji.

8. W związku ze świętem św. Łukasza, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 22 października 2017 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia. W programie: poświęcenie obrazu pt. „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia” oraz relikwiarza przygotowanego w formie krzyża na relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – duszpasterza i kapelana służby zdrowia; Msza św., której będzie przewodniczył Biskup Kazimierz Górny; po Mszy, w Domu Strażaka w Mrowli recital wokalno-instrumentalny pt. „Dziękujemy”. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl

9. Księży Proboszczów, którzy jeszcze tego nie uczynili, prosimy o jak najszybsze przesłanie wypełnionej ankiety dotyczącej grup biblijnych w parafii (adres podany w ankiecie) oraz ankiety dotyczącej profilaktyki zdrowotnej księży.

10. W niedzielę, 15 października przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym, wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka, zapraszamy do kościoła farnego w Rzeszowie w sobotę, 14 października na godz. 17.30. W programie: Różaniec, Msza św. z kazaniem i wykład na temat przeżywania żałoby. Duszpasterzy parafii oddalonych od Rzeszowa zachęcamy do zorganizowania podobnych wydarzeń w swoich wspólnotach.

11. W niedzielę, 15 października odbędzie się liczenie wiernych: dominicantes i communicantes. W parafiach, gdzie w sobotę odprawiana jest Msza św. niedzielna prosimy dołączyć liczenie wiernych także z tej Mszy św. Wypełniony formularz (także część dotyczącą działalności bibliotecznej parafii) prosimy odesłać do Kurii do końca października 2017 r.

12. DD „Tabor” zaprasza na rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych w sobotę, 14 października. Prowadzi O. Remigiusz Recław SJ. Szczegóły na plakacie. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

13. Męska Grupa przy parafii OO. Pijarów w Rzeszowie zaprasza na spotkanie mężczyzn w sobotę, 14 października, o godz. 19.30 w kościele św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. W programie: uwielbienie Boga, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała i świadectwo, które wygłosi Andrzej Duffek, gdański przedsiębiorca i oddany kibic Lechii Gdańsk. Serdecznie zapraszamy.

14. We wtorek, 17 października o godz. 13.30, odbędzie się spotkanie Księży Dziekanów i Wicedziekanów w Instytucie Teologiczno–Pastoralnym w Rzeszowie, przy ul Witolda 11A.

15. Przesyłamy plakat na Niedzielę Misyjną 22 października oraz Misyjne Materiały Liturgiczne na Tydzień Misyjny 22-28 października. Prosimy o ich wykorzystanie duszpasterskie.

16. KSM Diecezji Rzeszowskiej zaprasza do udziału w najbliższych wydarzeniach, mających na celu kształtowanie członków i liderów oddziałów parafialnych: Rekolekcje “Start w KSM” dla wszystkich (klasa 7, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne) 27-29 października – w Przybyszówce; 3-5 listopada – w Lipinkach. Dni Formacyjne I-go stopnia – 13 – 15 października – w Przybyszówce (minimalny wiek – 16 lat rocznikowo). Warsztaty dla muzycznych – 13 – 15 października – w Przybyszówce (dla wszystkich, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności muzyczne). Szczegółowe informacje i zapisy na stronie http://ksm.rzeszow.pl oraz drogą telefoniczną:
Ks. Tomasz Ryczek – tel. 724 760 750; Zarząd KSM – tel. 606 230 803.