Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXXI Niedzielę Zwykłą, 05.11.2017 r.

Wpisany przez red.

1. Zapraszamy w niedzielę, 5 listopada, na uroczystość odpustową św. Huberta w Hucie Polańskiej. Mszy św. odpustowej o godz. 11.00 przewodniczy JE Biskup Kazimierz Górny.

2. Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa serdecznie zaprasza na Koncert Piosenek o Rzeszowie, który odbędzie się w niedzielę 5 listopada 2017 roku o godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

3. Księży i katechetów zapraszamy z delegacjami nauczycieli i uczniów wraz z pocztami sztandarowymi na Mszę św. i wypominki za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, uczniów, pracowników szkół i placówek oświatowych Rzeszowa i okolicy. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 listopada 2017 r., o godz. 10.30 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie (ul. ks. J. Jałowego 37). Przesyłamy zaproszenie wraz z kartką wypominkową w formie elektronicznej.

4. W Święto Niepodległości, 11 listopada, zapraszamy na Mszę św. do rzeszowskiej Fary o godz. 10.00, a po niej na uroczystości patriotyczne przy pomniku Leopolda Lisa – Kuli. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę, udział w patriotycznych uroczystościach i prosimy o wywieszenie flag.

5. W niedzielę, 12 listopada, będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.

6. W kościele pw. św. Jadwigi w Rzeszowie od listopada o godz. 18.00 w niedziele będą odprawiane Msze św. w języku angielskim – w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca, natomiast w drugą i czwartą niedzielę – w języku ukraińskim.

7. Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza w listopadzie na Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Arka”. Będzie można obejrzeć osiem nigdy dotąd nie pokazywanych w naszym kraju filmów, m.in. „Sprawa Chrystusa” (pokaz przedpremierowy), „Ziemia bezdomnych” (po filmie spotkanie z reżyserem) czy „Życie brata Rogera”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

8. Wyższe Seminarium Duchowne zwraca się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie zbiórki jesiennej do puszek zamiast płodów rolnych zgodnie z dekretem Ks. Bpa Ordynariusza. Parafiom, które już zebrały i przesłały ofiary serdeczne dziękujemy.

9. MOPS w Rzeszowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci z terenu Rzeszowa. Prosimy Księży Proboszczów parafii Rzeszowa o przekazanie tej prośby wiernym w ramach ogłoszeń i zawieszenie plakatu w gablocie.

10. Referat Misyjny przypomina, że trwa zbiórka makulatury na studnie w Czadzie. Dziękujemy parafiom, które już włączyły się w tę akcję, a inne parafie, które nie mogą się zdecydować zachęcamy do współpracy ze szkołami. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Danielem Nowakiem 603 752 903.