Niedziela Papieska w południowej części diecezji

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

“Przyszłość Polski od was zależy. Budujcie i umacniajcie na polskiej ziemi cywilizację miłości”. – Słowa Jana Pawła II skierowane do młodzieży, Poznań 3 czerwca 1997 rok.

Tradycyjnie w niedzielę, poprzedzającą wyjątkową dla każdego Polaka rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodzono Dzień Papieski. Jak co roku we wszystkich kościołach w południowej części diecezji przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. W zbiórkę pieniędzy która w tym roku odbywała się pod hasłem ,,Idźmy naprzód z nadzieją’’ zaangażowali się m.in. ministranci, członkowie Szkolnych Kół Caritas, uczniowie oraz studenci.
W wielu miejscach w sposób szczególny wspominano osobę Wielkiego Papieża Polaka. Młodzi wyrażali swą wdzięczność Chrystusowi za dar życia św. Jana Pawła II modlitwą, udziałem we Mszy świętej, Adoracją Najświętszego Sakramentu. Parafialne koncerty oraz spektakle młodzieżowe poświęcone Janowi Pawłowi II cieszyły się głębokim szacunkiem i uznaniem.

– Jan Paweł II był wyjątkowym przyjacielem dzieci i młodzieży. W czasie trwania pontyfikatu wielokrotnie porywał serca młodych katolików z całego świata. Po raz trzeci kwestuję w Dniu Papieskim, cieszę się, że mogę zaangażować się w tegoroczną zbiórkę i tym samym wspomóc uzdolnionych z ubogich rodzin. – wyznała jedna z kwestujących.
Centralne obchody Dnia Papieskiego miały miejsce w Warszawie. Stypendyści modlili się w intencji darczyńców Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia’’ podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowanej przez kard. Kazimierza Nycza również w Krakowie odprawiona została Msza Św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.

Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001 albo wysyłając SMS o treści „POMOC” na numer 74 265 lub dzwoniąc na nr 704407401.

Fot. N.J
Natalia Janowiec