,,Różaniec do granic’’ – Krempna

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

„Różaniec jest potężną bronią, by zwyciężyć szatana, pokonać pokusy, zdobyć Serce Pana Boga, otrzymać łaski od Matki Bożej” – Ojciec Pio

Ponad 2,5 tys. osób wzięło udział w tegorocznej, ogólnopolskiej akcji modlitewnej “Różaniec do granic” na trasie Krempna – Świątkowa Wielka (granica polsko – słowacka).
Modlitewną procesję różańcową poprzedziła o godz. 10.30 konferencja w kościele stacyjnym pw. św. Maksymiliana Kolbe. Prelekcję na temat znaczenia modlitwy różańcowej w życiu codziennym wygłosił ks. Wojciech Dragan, proboszcz parafii.

Następnie wierni zgromadzeni w świątyni uczestniczyli w liturgii Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Andrzej Toruń. Przepięknym punktem spotkania modlitewnego była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Za wstawiennictwem świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego proszono dobrego Boga o pokój na świecie, nawrócenie wszystkich narodów oraz zgodę i jedność w rodzinach. Jak podkreślił ks. Wojciech Dragan “Rodzina w dzisiejszym chaosie codzienności ulega wielkiemu zagrożeniu i zagubieniu. Potrzeba wiele modlitwy oraz wsparcia w dziele jej odbudowy i odnowy. Przez ręce Maryi powierzamy Chrystusowi jej przyszłe losy”.

Po spotkaniu z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie pątnicy wyruszyli na pielgrzymi szlak, by wspólnie z Maryją – Królową Polski, Królową Różańca Świętego prosić Pana Boga o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie, a także poza jej granicami. Modlitwie towarzyszyli szczególni orędownicy św. Jan Paweł II – Papież Różańca oraz św. Maksymilian Kolbe – świadek miłości, wielki miłośnik modlitwy różańcowej.

Pielgrzymi szlak wiódł z Krempnej do cerkwi św. Michała Archanioła w Świątkowej Wielkiej. Rozważania oraz modlitwę prowadzili księża, animatorzy oraz wolontariusze. Pagórkowate tereny i krajobrazy w malowniczych barwach jesieni oraz ciepłych promieniach słońca przypominały o wielkim Objawieniu Maryjnym mającym miejsce 100 lat temu w dalekiej Fatimie. Maryja podobnie jak wtedy przypomniała światu, iż orędzie fatimskie jest nadal ciągle żywe i aktualne, a szczera modlitwa i pokuta mogą odmienić losy świata.

Fot. N.J
Natalia Janowiec