Studenci i wykładowcy w Sanktuarium Pani Rzeszowskiej

11 października 2017 r. w Bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie odbyło się zawierzenie Matce Bożej Rzeszowskiej środowiska akademickiego. W Eucharystii uczestniczyły władze, wykładowcy i przedstawiciele studentów prawie wszystkich wyższych uczelni Rzeszowa i diecezji rzeszowskiej.

Słowa wprowadzenia wypowiedział ks. Andrzej Cypryś – dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie oraz diecezjalny duszpasterz akademicki.

Mszy św. przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W koncelebrze uczestniczył bp Edward Białogłowski oraz w większości księża wykładowcy wyższych uczelni, w tym Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, oraz duszpasterze akademiccy. Razem z nimi modlił się bp Kazimierz Górny. Homilię wygłosił ks. Marek Story – wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie i adiunkt w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Po Mszy św. zebrani przeszli przed figurę Matki Bożej Rzeszowskiej, gdzie bp Jan Wątroba odczytał akt zawierzenia środowiska akademickiego Pani Rzeszowskiej. W dalszej części odbyło się spotkanie w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. (tn)

Zdjęcia – tn