WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zainaugurowała 23 rok działalności

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

14 października 2017 r. odbyła się uroczystsza inauguracja roku akademickiego 2017/2018 WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, wymiaru sprawiedliwości i służb mundurowych, pracowników naukowych i administracyjnych uczelni oraz studenci.

Podczas inauguracji tradycyjnie odbyła się m.in. immatrykulacja studentów przyjętych na pierwszy rok studiów I i II stopnia oraz zostały wręczone wyróżnienia: „Zasłużony dla WSPiA”. Wykład inauguracyjny pt. „O potrzebie historycznej refleksji nad prawem” wygłosił prof. Andrzej Witkowski.
Następnego dnia (15 października) w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyła się uroczysta Msza św. o Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracowników WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz studiującej tam młodzieży. Eucharystii przewodniczył bp Kazimierz Górny, senior diecezji rzeszowskiej.

Naukę w roku akademickim 2017/2018 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej rozpoczęło ponad 5 tysięcy studentów. Jest to najstarsza niepubliczna uczelnia, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych.

Ks. Krzysztof Cieśla
Fot. Tadeusz Poźniak / Rafał Dec