Idź Polsko, starym ojców szlakiem. Idź za Chrystusem – 11 listopada w Tarnowcu

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Polska świętuje odzyskanie niepodległości, które miało miejsce w 1918 roku. Święto ustanowiono w 1937 r. W czasach komunizmu Polacy oficjalnie nie świętowali 11 listopada – święto zniesiono. Przywrócono je ponownie w 1989 roku. W naszej Parafii również uczestniczyliśmy w obchodach Święta Niepodległości. O godz. 14:00 odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jerzy Uchman. Po Mszy św. księża wraz z licznie zgromadzonymi Parafianami, Pielgrzymami, Delegacjami z Gminy Tarnowiec i szkół poszli na cmentarz upamiętniający ofiary wojen światowych. Apel Poległych, złożenie kwiatów, przemowy, recytacja wierszy oraz wspólne odśpiewanie Boże coś Polskę zakończyły uroczystości.

ks. Grzegorz Wolan

Kazanie