Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na I Niedzielę Adwentu, 03.12.2017 r.

Wpisany przez Kuria Diecezjalna

1. Przesyłamy zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego do udziału w I Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości. Prosimy odczytać je w ramach ogłoszeń w czasie wszystkich Msza św. w niedzielę, 3 grudnia br.

2. Przesyłamy List Episkopatu Polski z okazji setnej rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej „Sto lat z Niepokalaną i Jej Rycerstwem”, do duszpasterskiego wykorzystania w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Wspólnota Miriam Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczory Charyzmatyczne na Taborze w sobotę 2.12.2017 r. o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor, Rzeszów, ul. Połonińska 25.

4. W niedzielę, 3 grudnia rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zachęcamy do inicjatyw duszpasterskich. Kapłanów zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia dla Kapłanów: sobota,
2 grudnia: godz. 10.00 Sędziszów Młp. i godz. 14.00 Dębowiec oraz w poniedziałek, 4 grudnia, DD „Tabor” w Rzeszowie: godz. 15.00 i 19.00.

5. W związku z Ogólnopolską Pielgrzymką Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 26-27 maja 2018 r. w ramach duchowego przygotowania do pielgrzymki w poszczególnych diecezjach dokonuje się peregrynacja Relikwii i Obrazu: „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia”. Relikwie i Obraz w pierwszej kolejności (od 18 czerwca do 14 października 2017 r.), już peregrynowały po kaplicach szpitalnych i hospicyjnych naszej diecezji. W najbliższym czasie (począwszy od 3 grudnia 2017 r.) rozpocznie się druga tura peregrynacji do kaplic w DPS i ZOL oraz innych ośrodków medycznych.

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje adwentowe, których tematem będzie wezwanie: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w dniach 8 – 10 grudnia 2017 r. w czasie Mszy św., o godz. 14:30. Rekolekcje te będą równocześnie kontynuacją comiesięcznych spotkań formacyjnych dla pracowników służby zdrowia. Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych rekolekcji adwentowych. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl

7. Duszpasterstwo Trzeźwości przesyła plakat na Adwent 2017 z prośbą o zachęcenie wiernych do trzeźwości i abstynencji. Prosimy o wyłożeniu Ksiąg Trzeźwości w parafiach. W czasie Diecezjalnego Kongresu Trzeźwości będzie także możliwość złożenia deklaracji KWC.

8. Zapraszamy do udziału w I Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 – wykłady, 13.35 – przerwa obiadowa, 14.30 – debata panelowa, podsumowanie kongresu. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału, zwłaszcza członków grup.

9. W II niedzielę Adwentu, 10 grudnia br. obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną Kościoła katolickiego na Wschodzie. Zebrane ofiary prosimy przekazać do referatu misyjnego lub na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

10. W II Niedzielę Adwentu, 10 grudnia, o godz. 17.15 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się Koncert Uwielbienia w wykonaniu Grupy Uwielbienia z Brzezin. Wcześniej o godz. 16.30 Msza św. Zapraszamy do udziału.

11. Siostry Sercanki zapraszają na Rekolekcje Sylwestrowe dla dziewcząt i chłopców (wiek 15+) w dniach 30 grudnia – 1 stycznia, które odbędą się w Domu św. J. S. Pelczara w Korczynie. Zgłoszenia u s. Amandy Adamczyk, tel. 798 309 906.

12. WSD w Rzeszowie zaprasza w czwartek, 14 grudnia 2017 r. na konferencję naukową o muzyce kościelnej. Zaproszenie kierowane jest głównie do Księży, Organistów i Dyrygentów. Konferencja ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

13. Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI oraz Wspólnota Dobrego Pasterza przy parafii św. Krzyża w Rzeszowie zapraszają na Rekolekcje Adwentowe: „Zstąpił z wysokości, by stać się naszym bratem”. Odbywać się one będą przez trzy kolejne wtorki Adwentu (5, 12 i 19 grudnia) w parafii św. Krzyża w Rzeszowie. O godz. 18.30 Eucharystia, następnie katecheza oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Gnat i ks. Przemysław Jamro.