Koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Laurenti

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

“Śpiew jest głosem Kościoła, niezbędną częścią jego uroczystości, czyni piękną nawet pustynię, daje zajęcie Aniołom, jest duchową ozdobą niebiańskiej republiki”. – Św. Bazyli Wielki.

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w kościele pw. św. Stanisława w Jaśle, odbędzie się koncert patriotyczny. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać najpiękniejszych pieśni o tematyce patriotycznej i żołnierskiej w wykonaniu chóru Laurenti 19 listopada o godz. 19.00.

Chór skupia wokół siebie grupę ludzi, dla których śpiew na chwałę Boga jest pasją, radością oraz sposobem aktywnego zaangażowania się w życie Kościoła i wspólnoty parafialnej. Chórzyści tworzą wspaniałą, rozśpiewaną wspólnotę, w której zawsze panuje miła, przyjacielska atmosfera. Chór Laurenti jest chórem mieszanym. Wykonuje pieśni patriotyczne, sakralne oraz okolicznościowe.

Z kart historii powstania:

Chór „Laurenti” – w dosłownym tłumaczeniu Chór Wawrzyńca – powstał w lutym 2015 roku z inicjatywy Wójta Warzyc – Stanisława Pankiewicza i działa przy parafii św. Wawrzyńca w Warzycach. Założycielem i dyrygentem chóru jest Mateusz Gałuszka, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Mimo krótkiej działalności chór wystąpił po raz pierwszy podczas Triduum Sacrum w kościele w Warzycach, oraz w tym samym kościele dał krótki koncert pieśni maryjnych w czerwcu tegoż roku. Obecnie zespół liczy 22 osoby. Inspektorem chóru jest Lucyna Szarek.

Fot. N.J

Natalia Janowiec