Rekolekcje filmowe w Gorlicach. Projekcja filmu “October Baby”

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W Polsce obecnie zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zakazującym aborcji. Z tej racji serdecznie pragniemy zaprosić na film promujący obronę życia. Projekcja filmu „October Baby” odbędzie się w Gorlickim Centrum Kultury w środę 15 listopada o godz. 19:00.

O FILMIE:
„October Baby” jest oparty na prawdziwej historii Gianne Jessen, która urodziła się w trakcie aborcji. W wieku 17 miesięcy Gianna został oddana pod opiekę zastępczej matce. Historia Gianny zainspirowała niezależnych filmowców i stworzyli piękne dzieło w oparciu o jej życie. 19-letnia Hannah (Rachel Hendrix) pada na deski podczas szkolnego spektaklu teatralnego. Lekarze są zgodni, że w życiu dziewczyny odzywają się choroby, które nie pojawiły się przez przypadek. Podczas wspólnej z rodzicami wizyty u lekarza jej świat się załamuje. Okazuje się, że jest adoptowanym dzieckiem, które przeżyło aborcję. Hannah nie przez przypadek czuła się niechciana, choć żyła z absolutnie kochającymi ją rodzicami. Dziewczyna czuje, że jedynie odnalezienia biologicznej matki pozwoli jej na odnalezienie spokoju duszy.