Rzeszów Śpiewa Patriotycznie

„Przybyli ułani pod okienko”, „My, Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko” – te i inne popularne pieśni patriotyczne zabrzmiały podczas koncertu na Rynku w Rzeszowie 12 listopada 2017 r.

Koncert zatytułowany „Rzeszów Śpiewa Patriotycznie” został przygotowany przez organizatorów koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”, który co roku, od 2003 r., gromadzi w Parku Sybiraków w Rzeszowie kilkadziesiąt tysięcy osób. 12 listopada na Rynku w Rzeszowie zebrało się około ośmiuset osób. Na scenie wystąpił m.in. Jan Budziaszek i Leopold Twardowski. Chórem dyrygowała Grażyna Winiarz. Pomiędzy piosenkami aktor Dariusz Kowalski recytował patriotyczne wiersze.

Podczas koncertu młodzież ze Związku Strzeleckiego Strzelec zaprezentowała musztry w mundurach z różnych okresów historycznych.

Na zakończenie koncertu ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik – organizatorzy koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha” oraz ks. Julian Wybraniec, grający podczas koncertu na wiolonczeli, udzielili zebranym błogosławieństwa. (tn)

Zdjęcia – tn