Dar dla mieszkańców Zambii

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając o sobie zacznie żyć dla bliźnich. Mikołaj Gogol

Dzięki ludziom dobrego serca oraz zaangażowaniu wielu parafii diecezji rzeszowskiej kolejna studnia w Afryce będzie służyć pomocą.

Studnia im. Kardynała Adama Kozłowieckiego to wyjątkowy i cenny dar dla mieszkańców Zambii. Od wielu lat ludność zamieszkująca południową część Afryki zmaga się z ciężkimi żywiołami niosącymi ze sobą nędzę i ubóstwo. Panująca susza zmusza do ograniczenia spożycia wody, a jej całkowity brak powoduje śmierć.
Dzięki okazanemu sercu i hojności ludzi dobrej woli czarnoskórzy mieszkańcy Zambii będą mogli ugasić pragnienie oraz w miarę możliwości zapobiec nieszczęściom w postaci chorób czy też panującego głodu. Wszystko dzięki studni, którą udało się sfinansować poprzez prowadzone we współpracy z Archidiecezją Przemyską oraz Polską Fundacją dla Afryki zbiórki makulatury.

Inicjatywa zbiórek makulatury na rzecz budowy studni w Afryce od ponad roku realizowana jest na terenie diecezji rzeszowskiej. Akcja cieszy się wielkim uznaniem i zainteresowaniem o czym świadczy niezwykła chęć i zaangażowanie osób świeckich i parafii pragnących nieść pomoc potrzebującym.

Wszystkich chcących włączyć się w to szlachetne dzieło zachęcamy do zapoznania się z informacją www.diecezja.rzeszow.pl

Fot. arch.
Natalia Janowiec