Newsy

Jadwiżański Wieczór Uwielbienia

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Od października w parafii św. Jadwigi w Gorlicach funkcjonuje nowa wspólnota parafialna, zwana Grupą Uwielbieniową. To ona organizować będzie Jadwiżańskie Wieczory Uwielbienia. Pierwszy z nich odbył się w czwartek – 23 listopada. Rozpoczęty Mszą św. o godz. 18.00 zgromadził liczną rzeszę nie tylko naszych parafian. Ks. Dominik Leniart – Opiekun grupy powitał wszystkich, zwłaszcza ks. Łukasza Brągiela – pochodzącego z Gorlic z parafii św. Andrzeja Boboli, posługującego obecnie w parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie, gdzie jest odpowiedzialny za Rzeszowskie Wieczory Uwielbienia.

W katechezie wprowadzającej ks. Łukasz przybliżył historię tego nabożeństwa, jego istotę i cele. Zaproszenie do uczestnictwa w spotkaniach jest skierowane jest do wszystkich mieszkańców Gorlic i okolic. Celem spotkania jest oddanie swojej rodziny, pracy, często naszej szarej i trudnej codzienności naszemu Panu, z jednoczesną modlitwą dziękczynienia i przepraszania za nasze uchybienia w czynieniu miłości, za nasze niewierności i słabości.

Głębi modlitwy i wewnętrznym przeżyciom sprzyjały takie okoliczności, jak: wystawiony Najświętszy Sakrament, efekty świetlne, tło wokalno-muzyczne młodzieżowego zespołu oraz zgromadzenie się uczestników nabożeństwa w bezpośredniej bliskości Pana Jezusa. Końcowym akcentem było Indywidualne Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na następne spotkania /styczeń, marzec i maj/ grupa już dziś zaprasza, a gościć będziemy znane osoby, które podzielą się z nami swoim świadectwem przemiany, jakie Bóg dokonał w ich życiu i powiedzą o swoim nawróceniu i życiu. Organizatorom dziękujemy za ciekawa inicjatywę.

Stanisław Firlit