Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na II Niedzielę Adwentu, 10.12.2017 r.

Wpisany przez red.

1. W II niedzielę Adwentu, 10 grudnia br. obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną Kościoła katolickiego na Wschodzie. Zebrane ofiary prosimy przekazać do referatu misyjnego lub na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

2. W II Niedzielę Adwentu, 10 grudnia, o godz. 17.15 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się Koncert Uwielbienia w wykonaniu Grupy Uwielbienia z Brzezin. Wcześniej o godz. 16.30 Msza św. Zapraszamy do udziału.

3. Zapraszamy Siostry Zakonne na kolejne spotkanie formacyjne w poniedziałek 11 grudnia o godz. 9.00 u OO. Bernardynów w Rzeszowie, o 15.00 w sali parafialnej przy jasielskiej Farze.

4. W poniedziałek, 11 grudnia o godz. 19.00 w Diecezjalnym Domu Tabor w Rzeszowie w ramach Rekolekcji Filmowych odbędzie się pokaz filmu „Proroctwo”. Autorzy podejmują swoistego rodzaju śledztwo w sprawie szczególnego zadania jakie miałby otrzymać naród Polski do wykonania od Boga na podstawie objawień m.in.: kard. Augusta Hlonda, św. Siostry Faustyny Kowalskiej czy o. Johna Bashobory. W filmie głos zabierają: o. Augustyn Pelanowski, o. Enrique Porcu, ks. Dominik Chmielewski. Po seansie będzie rozdawana płyta z filmem DVD. Wstęp wolny

5. W środę, 13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny. Msza św. w rzeszowskiej farze o godz. 18.00.

6. Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI oraz Wspólnota Dobrego Pasterza przy parafii św. Krzyża w Rzeszowie zapraszają na Rekolekcje Adwentowe: „Zstąpił z wysokości, by stać się naszym bratem”. Odbywać się one będą przez trzy kolejne wtorki Adwentu (5, 12 i 19 grudnia) w parafii św. Krzyża w Rzeszowie. O godz. 18.30 Eucharystia, następnie katecheza oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Gnat i ks. Przemysław Jamro.

7. Dom Diecezjalny TABOR w Rzeszowie zaprasza na grudniową Katechezę Audiowizualną pt. „Podnieście glowy” z panem Maciejem Bodasińskim, inicjatorem wydarzeń ogólnopolskich: „Wielka Pokuta” oraz „Różaniec do granic”. Pan Maciej opowie również o doświadczeniu, które sprawiło, że odkrył dobroć Boga. Spotkanie odbędzie się w środę 13. grudnia, w auli Domu Diecezjalnego TABOR w Rzeszowie, o godzinie 19.00. Spotkanie można oglądać na żywo przez Internet, wystarczy wpisać tytuł „Podnieście głowy” w wyszukiwarce na Facebooku.

8. KSM Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na adwentową konferencję o. Adama Szustaka OP z cyklu „Pachnidła” pod tytułem „Niewolnica Isaura, czyli o miłości, która niszczy”, zorganizowanej 14 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w „Collegium Iuridicum” kampusu WSPIA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w Rzeszowie.

9. WSD w Rzeszowie zaprasza w czwartek, 14 grudnia 2017 r. na konferencję naukową o muzyce kościelnej. Zaproszenie kierowane jest głównie do Księży, Organistów i Dyrygentów. Konferencja ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny. Rozpoczęcie o godz. 8.30

10. W niedzielę, 17 grudnia w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie o godz. 15.15 nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerzom. Zapraszamy do udziału, zwłaszcza harcerzy i skautów z całej diecezji.

11. Na terenie naszej diecezji jest prowadzona akcja wczesnego wykrywania raka piersi. Adresatkami są zwłaszcza kobiety w wieku 50-69 lat, najbardziej narażone na ryzyko zachorowania. Gdy będą na terenie parafii lub w pobliżu prowadzone badania mammograficzne prosimy o ogłoszenie i zachęcenie kobiet do udziału (organizatorzy badań zwrócą się z odpowiednią prośbą).