Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na III Niedzielę Adwentu, 17.12.2017 r.

Wpisany przez red.

1. W niedzielę, 17 grudnia w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie o godz. 15.15 nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerzom. Zapraszamy do udziału, zwłaszcza harcerzy i skautów z całej diecezji.

2. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza we wtorek, 19 grudnia, na godz. 17.00 do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Solidarności w Rzeszowie, na Mszę św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną
z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się konferencja: „Aktualność nauczania bł. ks. Jerzego Popiełuszki na temat pracy w świetle Biblii”. Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. dr Marek Dzik, Rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku
i Dyrektor Studium Biblijnego Diecezji Rzeszowskiej.

3. W piątek, 22 grudnia o godz. 15.00 na rzeszowskim Rynku odbędzie się misterium Wigilii Bożego Narodzenia organizowane przez Miasto. W programie: wspólne życzenia, żywa szopka, oraz świąteczne śpiewanie z dziećmi z zespołu „Gabcia i przyjaciele” oraz z Centrum Sztuki Wokalnej. W programie także pokaz sztucznych ogni i kosztowanie potraw wigilijnych. Serdecznie zapraszamy.

4. Osoby Życia Konsekrowanego zapraszamy na życzenia z okazji Bożego Narodzenia. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 grudnia, o godz.12.00 w Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie z udziałem Księży Biskupów. Księży Proboszczów prosimy o powiadomienie tych osób o spotkaniu.

5. Zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy Księży z Rzeszowa i okolic w sobotę, 23 grudnia na godz. 20.00 do Kurii na życzenia świąteczne i noworoczne z Księżmi Biskupami.

6. Składka z PASTERKI, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji. Całą składkę prosimy przesłać do Kurii z zaznaczeniem: „Składka z Pasterki”.

7. W środę, 27 grudnia przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w niedzielę oraz w środę w intencji naszego Pasterza. Ks. Biskup odprawi w tym dniu Mszę św. w Katedrze o godz. 18.00, a po niej możliwość złożenia życzeń w dolnym kościele i spotkanie w sali papieskiej. Zapraszamy do udziału kapłanów oraz przedstawicieli duszpasterstw i grup. W tym dniu Kuria Diecezjalna będzie nieczynna

8. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XIV Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodzianków, 28 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie u OO. Bernardynów o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży, a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy.

9. Przesyłamy życzenia świąteczne Księży Biskupów do odczytania wiernym w czasie świąt oraz życzenia Akcji Katolickiej i Radia Via.

10. Przesyłamy list rektora UPJPII w Krakowie do odczytania w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, a także plakat do zawieszenia w gablocie.

11. Redemptoryści polscy kontynuują projekt „Homilie na każdy dzień adwentu”. Krótkie rozważania słowa Bożego ukazują się na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów: www.slowo.redemptor.pl. Można tam znaleźć także homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale czytelnia. Ponadto publikowane są cykle rozważań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz kazania o świętych
i błogosławionych redemptorystach.

12. Telewizja Polska przesyła plakat z informacją o świątecznych programach religijnych w TVP1. Prosimy o zawieszenie plakatu w gablocie i zachęcenie wiernych do oglądania programów religijnych.

13. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza 2 stycznia 2018 roku na godz. 19.00 na koncert Macieja Miecznikowskiego. Będzie to czas wysłuchania najpiękniejszych polskich i światowych kolęd oraz piosenek związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a także wspólnego kolędowania. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w D.D. Tabor od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.

14. Księży Proboszczów, którzy zgłosili kandydatów na szafarzy nadzwyczajnych Komunii świętej informujemy, że kurs przygotowawczy rozpocznie się w styczniu, a zakończy w marcu. O dokładnych terminach Księża Proboszczowie zostaną poinformowani indywidualnie.

15. Stowarzyszenie „Legion Maryi” (międzynarodowy ruch apostolstwa świeckich) otrzymało zgodę Biskupa Rzeszowskiego na zakładanie wspólnot tego ruchu w parafiach naszej diecezji. Przedstawiciele tego ruchu z Regii w Lublinie w najbliższym czasie będą kontaktować się z Księżmi Proboszczami parafii Rzeszowa, celem umówienia się na konkretną niedzielę, by przedstawić wiernym założenia i cele „Legionu Maryi” oraz zaprosić chętnych do tego stowarzyszenia. Prosimy o pomoc w tej sprawie. Przesyłamy odpowiednie materiały dotyczące „Legionu Maryi”, wraz ze zgodą Księdza Biskupa.