Młodzież z Fundacji „Troska” w Auschwitz

29 osób z Fundacji „Troska” od 2 do 3 grudnia 2017 r. uczestniczyło w wycieczce do Oświęcimia i Krakowa. Wyjazd był sfinansowany ze środków, które fundacja pozyskała w ramach 1% podatku przekazywanego organizacjom pożytku publicznego.

W pierwszym dniu wyjazdu młodzież odwiedziła Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Niektórzy pierwszy raz widzieli obóz zagłady, który wywarł na wszystkich smutne i mocne wrażenie. W sobotę wieczorem zwiedzaliśmy podziemia krakowskiego rynku i dowiedzieliśmy się o jego średniowiecznej historii. W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy św. w kaplicy Sióstr Nazaretanek, którą odprawił dla nas nasz opiekun ks. Piotr Gnat. Po południu wypoczywaliśmy w Parku Wodnym. Takie wyjazdy nie tylko nas integrują, ale są lekcją historii i zbliżają nas do Boga.

Dawid Bożek

Zdjęcia: Fundacja „Troska”