Sianko dobrych uczynków

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W żłobie leżysz Jezu mały, w szopce masz mieszkanie. Ale chciałeś przyjść na ziemię, kochasz ludzi Panie!

,,Lulajże Jezuniu’’, ,,Dzisiaj w Betlejem’’, ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki’’ oraz inne przepiękne kolędy i pastorałki rozbrzmiały w dzień Bożego Narodzenia w kościele pw. św. Stanisława BM w Jaśle.
Wykonawcami były dzieci z parafialnej scholi, które pełnym radości śpiewem wychwalały Nowonarodzone Dzieciątko Jezus. Do wspólnego kolędowania włączyli się również rodzice oraz dziadkowie. Dziecięce kolędowanie, odbyło się o godz. 10.15 podczas Mszy św. dla dzieci.

Największym przeżyciem najmłodszych parafian było złożenie do Jezusowego żłóbka ,,serc dobrych uczynków’’. Każde dziecko w czasie radosnego oczekiwania przyjścia na świat Zbawiciela, starało się zrealizować jak najwięcej dobrych uczynków. Wśród licznych, dzieci najchętniej udzielały pomocy bliźnim, modlitwą wspierały swoich rówieśników szczególnie z krajów misyjnych, życzliwością otaczały rodziców, dziadków i innych członków rodziny. W ten sposób żłóbek Nowonarodzonego Pana wyścielono najpiękniejszym siankiem miłości.

Tradycja Sianka Dobrych Uczynków wywodzi się z Francji. Zwyczaj ten w wielu parafiach naszej diecezji od lat cieszy się dużym zainteresowaniem pośród najmłodszych wiernych. Jego idea napełnia tęsknotą dziecięce serca za Chrystusem oraz wzmacnia wyczekiwanie na Jego przyjście.

Natalia Janowiec