Święto Ruchu Apostolstwa Młodzieży

2 grudnia 2017 r., w liturgiczne wspomnienie bł. Karola de Foucald, młodzież skupiona w Ruchu Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej spotkała się w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, aby modlić się przez wstawiennictwo swojego patrona. Była to jednocześnie okazja do obchodów 25-lecia istnienia RAM w diecezji rzeszowskiej.

Spotkanie RAM rozpoczęło się 1 grudnia w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu. „Przez wszystkie lata działalności w rożnego rodzaju spotkaniach formacyjnych, rekolekcjach, obozach wzięło udział tysiące młodych ludzi. To okazja by podziękować za ten czas, ale także powspominać” – mówił ks. Przemysław Jamro, diecezjalny moderator RAM i wikariusz parafii św. Krzyża w Rzeszowie.

2 grudnia członkowie ruchu z duszpasterzami uczestniczyli w Mszy św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie. Eucharystii przewodniczył bp Jan Wątroba. Podczas Mszy św. Biskup Rzeszowski pobłogosławił nowe animatorki ruchu: Monikę i Sylwię.

Ruch Apostolstwa Młodzieży powstał w archidiecezji krakowskiej w 1973 roku z inicjatywy kard. Karola Wojtyły i zwany był Grupami Apostolskimi. W diecezji rzeszowskiej rozpoczął swą działalność już w roku powstania diecezji w 1992 r. (patronem RAM w diecezji rzeszowskiej jest bł. Karol de Foucauld). Do 1995 r. RAM zajmowali się ks. Krzysztof Gołąbek i ks. Paweł Tomoń. W 1996 r. odpowiedzialnym za RAM został ks. Artur Progorowicz. Kolejnymi moderatorami byli: ks. Paweł Kopeć, ks. Damian Bolka i od 2015 r. – ks. Przemysław Jamro. „Ruch Apostolstwa Młodzieży w diecezji rzeszowskiej to grupa kilkudziesięciu młodych osób, które wspólnie się formują, wyjeżdżają na rekolekcje wakacyjne. RAM to także przyjaźnie na długie lata, a nawet małżeństwa” – wyjaśnia ks. Jamro. (tn)

Zdjęcia: www.radiovia.com.pl