Wigilijna wieczerza miłości

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W ubogim Jezus puka do naszego serca i spragniony prosi nas o miłość. – Papież Franciszek

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w Jaśle, odbyło się wigilijne spotkanie dla potrzebujących i podopiecznych Okręgu Caritas Jasło oraz miejscowej Kuchni dla ubogich.

Do wigilijnej wieczerzy zasiedli ubodzy, samotni, bezdomni, a także rodziny z dziećmi, których sytuacja finansowa na co dzień jest bardzo trudna. Dla wszystkich przygotowano tradycyjne potrawy świąteczne.
W tym przepięknym bożonarodzeniowym spotkaniu uczestniczyli : bp Jan Wątroba, ks. dr Piotr Potyrała (wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej), ks. dr Marian Putyra (dyrektor Okręgu Caritas w Jaśle), ks. Zbigniew Irzyk (Dziekan Dekanatu Jasło – Wschód) oraz zaproszeni goście.

Wigilijne spotkanie miłości rozpoczęły świąteczne występy artystyczne. Następnie bp Jan Wątroba skierował do zgromadzonych słowo duszpasterskie, składając świąteczne życzenia. Ks. dr Marian Putyra złożył również serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i przebieg tej pięknej uroczystości wigilijnej.

Po wspólnej modlitwie i przekazaniu księdzu biskupowi przez harcerzy betlejemskiego światła pokoju, uczestnicy wigilii nawzajem złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do stołów. Świąteczny nastrój ubogacił śpiew kolęd. Miłą niespodzianką okazały się także podarunki. Każda osoba, otrzymała świąteczną paczkę. W paczce znalazły się podstawowe produkty żywnościowe oraz słodycze.
Wszyscy, którzy brali udział w tegorocznym spotkaniu wigilijnym mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Fot. N.J
Natalia Janowiec