Kolędowanie na Bożą Chwałę

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Nieprawdą jest, że zanika zwyczaj wspólnego kolędowania. Na pewno nie w Cmolasie, gdzie 6 stycznia, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego, po wieczornej Mszy św. odbył się w sanktuarium Przemienia Pańskiego koncert kolęd „Gloria in excelsis Deo!”.

Było to kolędowanie wielopokoleniowe – najmłodsza uczestniczka miała 4 lata, najstarsi – soliści chóru parafialnego – liczyli sobie lat… mniejsza o to, ale tonację trzymali perfekcyjnie. Śpiewali i grali soliści, duety, kilkuosobowe zespoły (z kręgów KSM, DSM i Oazy), wreszcie wspomniany już chór pod batutą Renaty Wrażeń. Nad całością czuwał, a także akompaniował na gitarze ks. Łukasz Mariuszyc.

Zabrzmiały kolędy i pastorałki, w których śpiew chętnie włączała się publiczność. Koncert zakończyła wspólnie zaśpiewana – z mocnym akompaniamentem organów, na których grał Michał Rodzajewski – kolęda „Bóg się rodzi”.

Tekst i foto: Marian Salwik, Niedziela Rzeszowska