Kolędowanie misyjne dla Syrii i Libanu

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Przed paru laty po raz pierwszy rodziny parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach gościły kolędników misyjnych. W tym roku powróciliśmy na drogi misyjnej kolędy i w niedzielę 7 stycznia br. dzieci naszej parafii dołączyły do rzeszy kolędników misyjnych całego świata.

Ostatnie dni przed niedzielą nacechowane były gorączkowymi przygotowaniami do misyjnego kolędowania. Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie całego przedsięwzięcia, zwracając uwagę na wykonanie i dobór kolędniczych strojów. Dzieci gorączkowo uczyły się swoich ról. Razem uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących grupy misyjne do kolędowania pod czujnym okiem naszego dekanalnego duszpasterza ds. misji ks. Dominika.

Na Mszy św. o godz. 10:30 przed ołtarzem zgromadziły się 4 grupy kolędnicze wraz z animatorami i rodzicami. W czasie Mszy św. dzieci w strojach kolędniczych czynnie włączyły się w modlitwę wiernych, przekazały również dary ołtarza. Na zakończenie Mszy św. kolędnicy misyjni wraz z animatorami zgromadzili się u stóp ołtarza a ks. Dominik po modlitwie dokonał posłania na misyjne kolędowanie na „Osiedlu Królów” w szczególności ulicach: Mieszka I, Warneńczyka, św. Jadwigi Królowej, Kochanowskiego, Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Krzywoustego.

Po Mszy św. jedna z grup przedstawiła scenkę kolędniczą dla zgromadzonych w kościele parafian. W tym roku dzieci wraz z animatorami odwiedziły 120 domów, kolędowały dla dzieci Syrii i Libanu i zebrały kwotę 4222,10 PLN która trafi poprzez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci do adresatów.

Dziękujemy wszystkim kolędnikom misyjnym wraz z rodzicami i animatorami, dziękujemy za opiekę ks.Dominikowi, a przede wszystkim składamy podziękowania dla rodzin które przyjęły kolędników i stworzyły wspaniałą atmosferę dla misyjnego dzieła.

Teresa Stępień