Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Niedzielę Chrztu Pańskiego, 07.01.2018 r.

Wpisany przez red.

KOMUNIKATY KURII – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 07.01.2018 r.

1. Przesyłamy List Episkopatu Polski, w związku z rozpoczęciem Roku św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, do odczytania na wszystkich Mszach św. w niedzielę, 14 stycznia.

2. Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędzie się w niedzielę Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2018 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (dla rejonu rzeszowskiego) – rozpoczęcie o godz. 10.00. oraz w sobotę 13 stycznia 2018 r. w Tarnowcu (dla rejonu jasielsko-gorlickiego) – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.00.

3. W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w TVP2 transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Dochód trafi na konto Caritas Polska.

4. Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie po raz XXV organizuje Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Jubileuszową wystawę będzie można obejrzeć na Rynku w podziemiach rzeszowskich od uroczystości Trzech Króli, 6 stycznia 2018 r. do 11 stycznia br. Następnie wystawa zostanie przeniesiona do Instytutu Teologiczno-Pastoralnego. Będzie tam do 21 stycznia 2018 r.

5. We wtorek, 9 stycznia o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor odbędzie się kolejny wieczór charyzmatyczny. W programie: konferencja, Msza św. i adoracja Najśw. Sakramentu.

6. W czwartek, 11 stycznia 2018 r. na godz. 19.00 do auli DD Tabor w Rzeszowie zapraszamy na kolejny film z cyklu Rekolekcje Filmowe. Tym razem film „Czekając na motyle”. Opowiada on historię rodziny i jej skomplikowanych relacji, ukazuje także siłę przebaczenia i moc nierozerwalnych więzów rodzinnych. Wstęp wolny.

7. Zapraszamy na kolejną katechezę audiowizualną w auli DD Tabor, przy ul Połonińskiej 25, w piątek, 12 stycznia, o godz. 16.30. Gościem spotkania będzie Piotr Kowalczyk TAU (polski raper, wokalista, producent muzyczny), który podzieli się doświadczeniem Pana Boga w swoim życiu. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych. Wstęp wolny

8. Księży Proboszczów, którzy zgłosili kandydatów na szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. informujemy, że pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się w sobotę 13 stycznia w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie o godz. 13.00.

9. W sobotę, 20 stycznia 2018 odbędzie się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym Spotkanie Rodzin Misjonarzy. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz.14.00 pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Górnego. Przesyłamy plakat.

10. Rzeszowska Rodzina Radia Maryja zaprasza na regionalne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę 20 stycznia 2018 r. w katedrze w Rzeszowie (parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa). W programie: godz. 10.30 – Różaniec wynagradzający RRM; godz. 11.00 – Msza św., przewodniczy Biskup Edward Białogłowski; 12.15 Spotkanie opłatkowe z udziałem Ojca Redaktora Radia Maryja z Torunia, po nim poczęstunek.

11. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza w dniach 19-21 stycznia 2018 r. na rekolekcje „Moc Słowa Bożego”, które poprowadzi ks. Marek Wasąg – kapłan Archidiecezji Przemyskiej, opiekun duchowy Wspólnoty Miłości Miłosiernej w Polańczyku. Rekolekcje są skierowane do osób, które pragną żywej relacji ze Słowem Bożym, odkrywać Jego moc i przekonać się o tym, że Bóg nieustannie mówi do człowieka. Rekolekcje będą prowadzone metodą Lectio Divina. Zapisy na stronie: tabor.rzeszow.pl.

12. Duszpasterstwo młodzieży przy parafii oo. Dominikanów w Rzeszowie i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizują warsztaty muzyki liturgicznej w dniach 26 – 28 stycznia 2018 r. Zgłoszenia do 25 stycznia do o. Pawła Koniarka, tel. 728 429 920. Koszt 80 zł.

13. Informujemy, że przez najbliższe miesiące w parafii Rzeszów – św. Rocha, przy kościele, będzie pojemnik na makulaturę, z której dochód przeznaczony będzie na budowę studni w Czadzie. Zachęcamy mieszkańców Rzeszowa do przekazywania tam makulatury.