Młodzieżowa wigilia w Strzyżowie

W niedzielę, 07.01. młodzież parafii Farnej w Strzyżowie zgromadziła się tłumie, by we wspólnocie raz jeszcze cieszyć się z Narodzenia Pana Jezusa. Młodzieżowe grupy parafialne: Ruch Światło – Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Liturgiczna Służba Ołtarza w niedzielny wieczór poprzez modlitwę, śpiew kolęd, rozmowy i zabawy chciały zaznaczyć, że także dla nich Boże Narodzenie jest wyjątkowym czasem, a wspólnoty w których się znajdują stały się dla nie jednego z nich rodziną.
Pod przewodnictwem Księży opiekunów grup: ks. Łukasza Jaska oraz ks. Łukasza Szpyrki rozpoczęliśmy nasze spotkanie uroczystym zapaleniem świecy oraz odczytaniem fragmentu Pisma Świętego. Po modlitwie i podzieleniu się opłatkiem nastał czas rozmów oraz uczty dla ciała. Barszcz, paluchy, pierogi, ciasta przygotowane przez członków wspólnot spławiały, że nie tylko czuliśmy atmosferę świąt ale także siłę i piękno wspólnoty. Następnie nastał czas kolędowania.
Dziękując Bogu za Jego narodziny ale także za wspólnoty w których możemy wzrastać i posługiwać mogliśmy namacalnie doświadczyć, że Bóg który zszedł dla nas na ziemie, mimo różnic w charyzmatach naszych wspólnot potrafi zjednoczyć nas przy swoim stole nie tylko przy potrawach ale przede wszystkim przy stole Swojego Słowa.
Magdalena Maraj