Pojednanie z utraconym dzieciństwem

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Pojednanie z utraconym dzieciństwem – to temat przewodni sesji rekolekcyjnej, która odbędzie się w dniach 19-21 stycznia w Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu.

Trzydniowe nauki skierowane są do osób, które nieszczęśliwie przeżyły własne dzieciństwo i młodość, które poszukują prawdy o sobie, a przede wszystkim Boga, Któremu pragną zawierzyć wszelkie problemy i troski. W każdym z nas jest małe „dzieciątko”, które w szczególnych okolicznościach życia zostaje poruszone. Pewien młody mężczyzna jest wzorowym mężem i ojcem swojej córeczki do momentu, gdy na świat przychodzi syn. Jest zaskoczony swoją surowością i wręcz agresją wobec trzyletniego synka. Ten mały chłopiec poruszył w nim jego własne „dzieciątko”, które było bite, poniżane i traktowane z surowością przez ojca. A wszystko po to, aby wychować go na „porządnego człowieka”. Mężczyzna odgrywając na synku swoje dzieciństwo, radził sobie w ten sposób z własnym „dziecięcym” strachem, demonstrując poczucie siły i władzy. – wyjaśnia ks. Andrzej Rozum MS.

W czasie trwania nauk uczestnicy będą wsłuchiwać się w Słowo Boże, wspólnie przeżywać Eucharystię. W programie przewidziano możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz prywatnych rozmów z osobą duchowną.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 797 907 287 bądź drogą e-mailową: centrum@saletyni.pl

Natalia Janowiec