Popiełuszko – spektakl w Rzeszowie

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

…był to kapłan z ludzi wzięty i dla ludzi całkowicie poświęcony, aż do ofiary z życia. – św. Jan Paweł II

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie 11 stycznia (godz. 18.00, 20.00) i 12 stycznia (godz. 11.00 i 20.00) wystawiona zostanie sztuka ,,Popiełuszko’’ w reżyserii Jana Nowary.

12 stycznia odbędzie się dodatkowy pokaz o godz. 16:00. Są jeszcze wolne miejsca.

Spektakl opowiada o życiu i męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko. W rolę głównego bohatera wcieli się Jakub Lasota, polski aktor teatralny i telewizyjny, któremu towarzyszyć będzie plejada znakomitych aktorów z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Spektakl Jana Nowary to misterium życia i śmierci Księdza Jerzego, zbudowane z okruchów jego życia i bolesnych splotów jego męki. Popiełuszko jak Chrystus składający z siebie ofiarę – na ołtarzu wiary i ojczyzny. Skromny kapłan, który okupił swoim życiem naszą wolność. Godny pamięci!

Natalia Janowiec