Newsy

Adoptuj kapłana na Wielki Post

Wpisany przez red.

Nie ma złych kapłanów. Są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą – mówił św. Jan Maria Vianney.  Za kilka dni rozpoczniemy Wielki Post. Jest to dobry czas na postanowienia, także te dotyczące modlitwy.

Od wielu lat Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów zrzesza ludzi, którzy chcą modlić się za kapłanów. Nie jest to związane z żadnym uroczystym przyrzeczeniem czy przysięgą. Po prostu wysyłamy swoje zgłoszenie przez formularz dostępny na stronie dzieła: https://ddak.wordpress.com/zgloszenie/ , podajemy tam dane kapłana  oraz swoje dane. Można dokonać adopcji na konkretny czas np. Adwent, Wielki Post, na rok, ale można także dokonać adopcji na dłuższy czas (tzw. adopcja stała).

Za kilka dni rozpocznie się kolejna akcja DDAK zachęcająca do adopcji kapłanów na czas Wielkiego Postu.

Dlaczego modlić się za kapłanów? Każdy pewnie ma jakiś inny powód. Bo jakiś kapłan jest dla nas ważny, bo go polubiliśmy, bo wiemy że kapłan choruje, ma kłopoty bo… chcemy po prostu pomóc. Zdajemy sobie sprawę, że w rękach kapłanów spoczywa ogromna odpowiedzialność. Otrzymali wielką łaskę. Na ich głos, Bóg schodzi na ołtarz, rozgrzeszają nas, błogosławią, karmią Bożym Ciałem, nauczają nas. Trzeba nam odważnie modlić się za kapłanów. Powodów jest wiele, jak wielu jest nas, ale jeden najważniejszy to taki, że oni potrzebują naszej modlitwy, by być świętymi i nas prowadzić do nieba.

Magdalena Maraj

https://www.youtube.com/watch?v=YblIoD93w5c: