Newsy

Biskupi w szpitalach i domach pomocy

Obchody związane z 26. Światowym Dniem Chorego w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczęły się 10 lutego w Szpitalu Miejskim im. św. Jana Pawła II w Kolbuszowej. Od tamtego dnia bp Jan Wątroba, bp Edward Białogłowski i bp Kazimierz Górny odwiedzają chorych w różnych placówkach opiekuńczych i leczniczych.

11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, bp Kazimierz Górny modlił się za chorych w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego i w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie, a bp Edward Białogłowski na Oddziale Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Głównym uroczystościom w Bazylice Ojców Bernardynów przewodniczył bp Jan Wątroba. 11 lutego Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej modlił się także z chorymi i personelem w Podkarpackim Centrum Chorób Płucnych.

12 lutego bp Białogłowski odwiedził Dom Pomocy Społecznej przy ul. Załęskiej w Rzeszowie.

13 lutego bp Jan Wątroba spotkał się z personelem i chorymi w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.  Podczas odwiedzin bp Wątroba pobłogosławił nową aparaturę medyczną. W tym samym dniu bp Edward Białogłowski modlił się z chorymi w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie i w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Biskup Górny odwiedził pacjentów i personel Domu Pomocy Społecznej w Kamionce.

14 lutego bp Wątroba odwiedzi Centrum Medyczne „Mrukmed” w Rzeszowie, a 15 lutego, bp Edward Białogłowski, Dom Spokojnej Starości „Leśniówka” w Turzy. (tn)

Zdjęcia: łh/www.facebook.com/diecezjarzeszowska/