Droga Krzyżowa na Górę Liwocz – zaproszenie

Wpisany przez red.

Chcę drogą krzyżową z Tobą kroczyć wraz.
I stanąć przed Krzyżem, bo już przyszedł czas,
By krew Twa Najświętsza zmyła grzechy me,
Więc okaż mi, Jezu, miłosierdzie Twe.

Duszpasterstwo turystów i zarząd oddziału PTTK w Jaśle w dniu 17 lutego (sobota) zapraszają na turystyczną Drogę Krzyżową wiodącą na Górę Liwocz. Wcześniej w kościele pw. św. Stanisława w Jaśle o godz. 9.30 odprawiona zostanie Msza św.

Góra Liwocz to najwyższe wzniesienie na Pogórzu Ciężkowickim, położone na terenie miejscowości Brzyska. W okresie Wielkiego Postu, warto odwiedzić to przepiękne miejsce.
Góra Liwocz kojarzona jest z Chrystusową Golgotą. Na samym jej szczycie widnieje krzyż, którego ramiona obejmują każdy zakątek i okolice.
Do Jezusowego Krzyża wiodą stacje Męki Pańskiej autorstwa metaloplastyka Arama Chakhbaziana. Człowiek przystając przy każdej z nich, uczy się prawdziwej Ukrzyżowanej Miłości, by tam na szczycie ofiarować ją cierpiącemu Chrystusowi.
Wspomnieć trzeba, że istotną rolę odgrywa także kaplica Chrystusowego Krzyża i Matki Bożej Królowej Pokoju, znajdująca się na szczycie góry. W niej umieszczono figurę Matki Bożej przywiezioną z Medziugorje. Góra Liwocz to nie tylko obiekt ludzkich zainteresowań, ale także miejsce prawdziwej łączności człowieka z cierpiącym Chrystusem.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczegółowe informacje dostępne na plakacie.

Natalia Janowiec