Galerie 2018 Newsy

Dzień Chorego w Jaśle

Drodzy ludzie chorzy, zajmujecie szczególne miejsce we wspólnocie Kościoła. Cierpienie, którego doznajcie, i pragnienie odzyskania zdrowia kształtują w was szczególną wrażliwość na wartość nadziei”. – św. Jan Paweł II

Z okazji Światowego Dnia Chorego w jasielskiej kolegiacie odprawiona została Msza św. w intencji chorych. Przewodniczył jej i słowo Boże wygłosił ks. Zbigniew Irzyk. Duchowny swą modlitwą objął wszystkich samotnych, cierpiących oraz tych, którzy zmagają się z krzyżami dnia codziennego.

Podczas Eucharystii miał miejsce sakrament namaszczenia chorych. Pięknym i bardzo wzruszającym momentem było osobiste spotkanie ludzi chorych z Chrystusem Panem. Po Mszy Świętej celebrowano ,,nabożeństwo lourdzkie’’ czyli indywidualne błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem. Na twarzach wielu cierpiących pojawiły się: uśmiech, radość, a także łzy wzruszenia. Obraz ten zaświadczył o tym jak ważne było to spotkanie – spotkanie człowieka cierpiącego z żywym i prawdziwym Bogiem.

Po nabożeństwie miała miejsce wspólna agapa przygotowana przez członków parafialnego Oddziału Caritas. Przybyli chorzy i starsi mogli zjeść wspólny posiłek, a także cieszyć się wzajemną obecnością.

Fot. N.J

Natalia Janowiec