Popiół w rzeszowskiej katedrze

Jesteśmy prochem. Ten proch wyraża naszą skończoność, niewystarczalność, chwiejność,  zagubienie, grzeszność.  Ale Pan Bóg nie godzi się z tym, aby człowiek pozostał tylko prochem. Żeby przeminął bezpowrotnie – mówił ks. Jacek Szczęch podczas Mszy św. w katedrze rzeszowskiej w Środę Popielcową.

14 lutego 2018 r., w Środę Popielcową, bp Jan Wątroba przewodniczył Mszy św. w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00. W koncelebrze uczestniczyli m.in. infułaci: ks. Stanisław Mac i ks. Wiesław Szurek. Homilię wygłosił ks. Jacek Szczęch – wykładowca i prefekt w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie (dla parafii katedralnej Środa Popielcowa stanowiła pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych, które, pod hasłem „Ducha nie gaście”, głosi ks. Szczęch).

Po homilii odbył się obrzęd posypania popiołem. Ksiądz Krzysztof Gołąbek, proboszcz parafii katedralnej, posypał głowę bp. Jana Wątroby. Następnie w obrzędzie uczestniczyli kapłani i bardzo licznie zgromadzeni wierni. (tn)

Zdjęcia: tn