Cierpliwi i łagodni księża. Wielkopostny dzień skupienia.

19 lutego 2018 r. w kaplicy Domu Diecezjalnego Tabor w Rzeszowie odbył się wielkopostny dzień skupienia dla księży z północnej części diecezji rzeszowskiej. Duchowni wysłuchali konferencji na temat owoców ducha.

Dzień skupienia w kaplicy Domu Diecezjalnego Tabor w Rzeszowie odbył się w dwóch turach, o godz. 15.00 i 19.00. Na wszystkich spotkaniach konferencje wygłosił ks. Artur Progorowicz – zastępca diecezjalnego ojca duchowego, proboszcz parafii św. Jana Kantego w Ustrobnej. W nawiązaniu do hasła tegorocznego roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” ks. Progorowicz mówił o owocach ducha. W piątym rozdziale Listu do Galatów św. Pawła czytamy, że owocem ducha jest miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie. Ksiądz Progorowicz owoce ducha odniósł do życia kapłańskiego.

Po konferencji odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo w Domu Diecezjalnym Tabor o godz. 19.00 prowadził  ks. Wojciech Zygo – wikariusz parafii św. Stanisława w Boguchwale; o godz. 15.00 – ks. Przemysław Jamro – wikariusz parafii św. Krzyża w Rzeszowie. W czasie adoracji niektórzy księża skorzystali z sakramentu pokuty.

Na modlitwie o godz. 19.00 był obecny bp Jan Wątroba.

17 lutego 2018 r. na wielkopostnym dniu skupienia w Sędziszowie Młp. i w Dębowcu modlili się księża z południowej części diecezji rzeszowskiej. (tn)

Zdjęcia – tn