Droga Krzyżowa ulicami Jasła

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi (…) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej (Flp 2,7n)

W piątek, 16 marca ulicami Jasła przejdzie tradycyjna Droga Krzyżowa. Co roku nabożeństwo gromadzi rzesze wiernych, którzy podążając ulicami miasta rozważają drogę na Golgotę, którą przeszedł blisko 2000 lat temu sam Jezus Chrystus.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 przy kościele Farnym. Trasa przejścia będzie wiodła ku sanktuarium św. Antoniego.

Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie. Zaproszenie kierujemy zarówno do tych, którzy już kolejny raz będą uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, jak i tych, którzy w tegorocznym czasie refleksji i zadumy odkryją tajemnicę śmierci i zmartwychwstania w osobie Jezusa Chrystusa po raz pierwszy.

Natalia Janowiec