Droga Krzyżowa z błogosławionym księdzem Jerzym Popiełuszką

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

9 marca 2018 roku w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lutczy odbyła się szczególna Droga Krzyżowa. Tradycyjnym medytacjom pasyjnym towarzyszyło wspomnienie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
Piątkowe wydarzenie, które już zapisało się na kartach luteckiej historii, wpisuje się w szereg działań związanych z inicjatywą nadania imienia Szkole Podstawowej Nr 2 w Lutczy.

Drogę Krzyżową prowadziła pani dyrektor Anna Daszykowska wraz z reprezentującymi placówkę uczniami. Głębokie rozważania kolejnych etapów Męki Pańskiej połączono z przypomnieniem najważniejszych słów, jakie przed laty pozostawił Polakom ksiądz Jerzy. Nastrój refleksji o cierpieniu i śmierci Chrystusa oraz wielkopostnej zadumy potęgowało przywołanie sylwetki męczennika, który w imię Boga, Ojczyzny i prawdy poświęcił swe życie.

Tłumnie zebrana społeczność lutecka podczas wspólnej modlitwy po raz pierwszy odśpiewała refren przyszłego hymnu Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lutczy. Przejściu do kolejnych stacji wtórował coraz piękniejszy i donioślejszy śpiew. Po Drodze Krzyżowej ksiądz Andrzej Chmiel odprawił mszę świętą. Zwieńczeniem piątkowego wieczoru było wspólne zaśpiewanie szkolnego hymnu oraz ucałowanie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Dyrekcja szkoły, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców pragną serdecznie podziękować wszystkim za przybycie oraz wspólną modlitwę. Szczególne wyrazy podziękowania składamy tym, którzy poprzez osobiste zaangażowanie, poświęcony czas i pracę pomagają w zorganizowaniu uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej Nr 2 w Lutczy.

dr Iwona Lenart