Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 01.04.2018 r.

Wpisany przez red.

1. Przesyłamy Życzenia Wielkanocne Biskupów z prośbą o zapoznanie z nimi wiernych.

2. Przesyłamy List Episkopatu Polski na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (do odczytania w Poniedziałek Wielkanocny) oraz List na Niedzielę Miłosierdzia 2018 (do duszpasterskiego wykorzystania).

3. Przesyłamy List Biskupów Polskich do Kapłanów na Wielki Czwartek. Prosimy o przyjęcie tego listu i zapoznanie się z nim.

4. Wszystkich kapłanów zapraszamy serdecznie do udziału we Mszy św. Krzyżma w Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze (prosimy przywieźć albę, cingulum i stułę koloru złotego). Do koncelebry przy Biskupie Ordynariuszu zapraszamy jubilatów obchodzących złoty i srebrny jubileusz kapłaństwa. Kanoników gremialnych Kapituły Katedralnej w Rzeszowie prosimy o udział w uroczystości w strojach chórowych.

5. W Wielki Czwartek serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, schole, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Oazę Dzieci Bożych oraz ich opiekunów do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza do Katedry (udział w strojach liturgicznych). Rozpoczęcie o godz. 9.30. Po Mszy św. – możliwość odwiedzenia Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie (ul. Witolda 11a).

6. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zaprasza na Uroczystość Jubileuszu 25-lecia Seminarium, która odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia 2018 r. W programie: 9.30 Msza św., 10.30 spotkanie w auli: wykład, prezentacja, występ chóru seminaryjnego.

7. II Niedziela Wielkanocna, 8 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia.

8. Dom Diecezjalny „Tabor” zaprasza w niedzielę, 8 kwietnia, o godz. 15.00 na „Niedzielę Miłosierdzia Bożego na Taborze”. W programie: koronka, koncert, uwielbienie, Eucharystia, agapa.

9. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia. Zachęćmy wiernych do duchowej adopcji dziecka poczętego.

10. Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza na filmy: „Maria Magdalena” – od 6 kwietnia i „Paweł Apostoł Chrystusa” – od 4 maja.

11. TRANSMISJA INTERNETOWA MSZY KRZYŻMA ŚWIĘTEGO Z KATEDRY RZESZOWSKIEJ. Obchody Wielkiego Tygodnia mają bardzo bogatą symbolikę. Wierni najczęściej gromadzą się w swoich parafiach na ceremoniach Triduum Paschalnego. Niewielu ma okazję uczestniczyć we Mszy św. Krzyżma, w czasie której biskup diecezjalny konsekruje krzyżmo i błogosławi oleje. Liturgia ta odbywa się w katedrze, gdzie przed południem w Wielki Czwartek gromadzą się kapłani wraz ze swoim biskupem ordynariuszem. Wyrażają przez to wzajemną jedność. W tym roku ta Msza św. z katedry rzeszowskiej będzie transmitowana przez internet dzięki studentom Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. https://youtu.be/Bia68b2Ec0Q. Zachęcamy do oglądania.