Do nieba z Ojcem Pio – obchody jubileuszu świętego Ojca Pio

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Z okazji jubileuszu o. Pio (50. rocznicy śmierci o. Pio i 100. rocznicy otrzymania przez niego stygmatów) 17 marca br., papież Franciszek odwiedzi Pietrelcinę i San Giovanni Rotondo – miejsca związane ze świętym o. Pio. Narodowa pielgrzymka Polaków będzie miała miejsce od 10 do 13 października. Rozpocznie się od spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas środowej audiencji ogólnej.

W czasie jubileuszowych obchodów w Polsce zaplanowano:

1) czuwanie z o. Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 16 i 17 czerwca, by uczcić datę kanonizacji św. o. Pio (16 czerwca). Gościem specjalny czuwania będzie kard. Stanisław Dziwisz, który będzie przewodniczył Mszy św.

2) od 20 do 22 września na Jasnej Górze odbywać się będzie Jubileuszowy Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio. Pod koniec września, podobny kongres, będzie miał miejsce również w Gdańsku. W nocy z 22 na 23 września, a więc w dniu rocznicy śmierci o. Pio na Jasnej Górze pod hasłem „Czyścimy czyściec” trwać będzie modlitwa w intencji tych osób, które odeszły, a którym nie przebaczyliśmy.